Nagetsi srušili vodeći tim lige

Golden Stejt – Denver 86:89 (Q1 – 16:31, Q2 – 20:29, Q3 – 25:14, Q4 – 25:15).

Denver Nagetsi posle velike drame savladali su prvi tim NBA lige. Gosti iz Kolorada su utakmicu otvorili vođstvom od 10:0. Domaćin je uspeo da se stabilizuje i u osmom minutu već je bilo 16:18, ipak novom serijom (13:0) Nagetsi prvu četvrtinu zatvaraju sa prednošću od 31:16. Tokom druge deonice meča „Grumenje“ nastavlja sa odličnom igrom. Predvođeni Džefom Grinom i rezervistom Hajlandom prednost je dodatno povećana, pa su na veliki odmor otišli sa +24. Treba napomenuti da se najbolji igrač Voriorsa Stef Kari nije nije video na parketu. Tek u finišu poluvremena ubacio je koš za svoj tim. U nastavku meča, uloge su se promenule. Vodeći tim lige se razigrao, dok su gosti potpuno „potonuli“. U trećem delu prednost je smanjena, uglavnom sa linije penala, uz dve trojke Viginsa i Karija. Velika borba je viđena u poslednjih 12 minuta. Kari je proradio, ubacio je četiri trojke, te je u poslednjem minutu stiglo izjednačenje (84:84). Barton je sa četiri vezana poena odveo Nagetse na 84:88, Vigins je prepolovio razliku, da bi Kampaco je linije penala potvrdio pobedu. Nikola Jokić je sa 22 poena, 18 skokova i pet asistencija bio najbolji pojedinac u pobedničkom timu. Ispratio ga je Barton sa poenom manje. Svi ostali su bili jednocifreni. Stef Kari je utakmicu završio sa 23 poena, dok je Vigins postigao 21. Dvocifreni su bili Pejton (11) i Anderson (10). Nakon ove utakmice Nagetsi zauzimaju petu poziciju (17/16) na Zapadu. Naredni meč igraju u petak protiv istog protivnika, ali na domaćem parketu.