Kuglaši Apatina nastupaju u Kupu Srbije

Kuglaški savez Vojvodine objavio je raspored i propozicije za predstojeće mečeve 1/16 finala Kupa Srbije. Utakmice se igraju u nedelju 8. oktobra. U Bačkoj Topoli od 11 časova će se sastati Apatin i Vojvodina iz Bačkog Gradišta, dok će sat vremena ranije Bačka (Novi Sad) i Slavija (Kovačica) odmeriti snage u Novom Bečeju. Što se propozicija tiče, takmičenje će se održava u disciplini 6×120 hitaca mešovito, po sistemu utakmica (bodovanje igrač protiv igrača). Ekipa koja je “domaćin” na toj utakmici počinje sa nastupom na stazama 1,3,5 dok gost počinje sa nastupom na stazama 2,4,6. Obe ekipe su obavezne da glavnom sudiji pola sata pre početka utakmice predaju istovremeno spisak igrača po redosledu nastupa. Na utakmici je obavezno postrojavanje ekipa pre početka utakmice. Ukoliko se utakmica završi nerešenim rezultatom 4:4, pobednik je ona ekipa koja ima bolji set količnik. Ukoliko je set količnik 12:12 pobednik se utvrđuje u dodatna 3 hica. Igrači poslednjeg bloka (6) izvode po tri hica u pune istovremeno na znak sudije na stazi na kojoj su završili poslednjih 30 hitaca. Pobednik je ona ekipa čiji igrači u zbiru obore više čunjeva. Ukoliko je i tada rezultat jednak, igrači menjaju staze i izvodi se nova serija od po tri hica i tako redom sve dok jedna ekipa ne obori više čunjeva. Pobednik na ovoj utakmici plasira se u osminu finala Kupa Srbije za 2023/2024 godinu. Troškove takmičenja u iznosu od 7.500 dinara po ekipi klubovi dele ravnomerno. Ekipa koja ne nastupi na ovoj utakmici plaća kaznu po Propozicijama za KUP SRBIJE u iznosu od 30.000 dinara, pod pretnjom automatske suspenzije iz svih takmičenja. Glavni sudija na ovoj utakmici biće Dragana Trajković, dok će sudije i zapisničare odrediti opštinska sudijska komisija. Za sve ostalo što nije predviđeno ovim propozicijama primenjivaće se Sportski pravilnik za kuglanje na devet čunjeva – međunarodni način.