Valentina treća na Kupu Srbije

U organizaciji karate federacije Srbije i karate saveza Vojovodine ovog vikneda je organizovan Kup Srbije za kadete, juniore i seniore, kao i Trofej Srbije – Dunav Kup za poletarce, pionire i nade u sportskim borbama i katama. Pravo učešća su imali takmičari kvalifikovani na regionalnim takmičenjima. Novi Bečej je ugostio oko 1.400 takmičara iz 94 kluba, iz cele Srbije. Karate klub Ravangrad je učestvovao na oba takmičenja. Na Kupu Srbije odličan nastup imala je Valentina Ostrogonac (50 kg). Naime, kako se navodi u klupskom izveštaju, ona je još uvek kao juniorka, osvojila bronzano odličje u kategoriji seniorki. Na Trofeju Srbije, koje je ujedno bio izborni turnir za reprezentaciju za balkansko prvenstvo somborski takmičari osvojili su tri medaljeIrina Sabljić (ženske nade, 2009.godište, – 49 kg), u veoma teškoj konkurenciji domogla se finala, ali je nažalost izgubila i osvojila srebrnu medalju. Anđela Vilhelm, u kategoriji poletarki (2013.godište) osvojila je bronzanu medalju, kao i Andor Novak. Ova dva takmičenja su sama završnica prolećnog dela. Sa ovim rezultatima takmičari su dokazali da im je mesto u samom vrhu srpskog karatea – navode čelni ljudi ovog somborskog kolektiva.