Žak minimalno poražen od lidera

Fudbaleri Žaka minimalno su poraženi na domaćem terenu od ekipe Budućnosti iz Paraga. Domaći tim je tokom čitavog susreta imao aktivan rezultat od vodećeg tima lige. Ipak, u samom finišu meča gosti pogotkom Janka Kulića stižu do vođstva koje su uspešno sačuvali do samog kraja susreta. Uprskos porazu ekipa sa „Igrališta kraj pruge“ zadržala je mesto u samom vrhu, trenutno su šesti tim sa deset bodova, koliko imaju i Crvenka i BSK. Ova dva tima odigrali su ovog vikenda odličan i uzbudljiv meč. Viđeno je sedam pogodaka. Gosti iz Crvenke su na odmor otišli sa vođstvom od 3:1. U nastavku meča viđen je veliki preokret. Domaćin je smanjio autogolom Božičića u 62. minutu. Samo dva minuta kasnije Plavšić svojim drugim golom na meču poravnava rezultat, da bi u poslednjem minutu utakmice Srđan Stanković doneo BSK-u pobedu i nova tri boda. U sledećem kolu „crno – beli“ gostuju fenjerašu iz Nove Gajdobre, BSK putuje u Mladenovo, dok će Crvenka ugostiti ekipu Krila Krajine.

Rezultati i izveštaji sa utakmica šestog kola: Žak – Budućnost (P) 0:1 (0:0) (Zapisnik), Polet – Kula 6:0 (3:0) (Zapisnik), Budućnost (G) – ČSK 1:0 (0:0) (Zapisnik), Kulpin – Borac 46 – 3:1 (1:0) (Zapisnik), Lipar – Rusin 3:0 (2:0) (Zapisnik), Radnički 1918 – Budućnost (M) 3:0 (1:0) (Zapisnik), BSK – Crvenka 4:3 (1:3) (Zapisnik), Krila Krajine – Soko 0:0 (Zapisnik).

Tabela: Budućnost (P) 18, Radnički 1918 – 15, Kulpin 13, Crvenka 10, BSK 10, Žak 10, Budućnost (G) 9, Krila Krajine 9, Lipar 8, Polet 7, Borac 46 – 7, ČSK 6, Rusin 5, Kula 4, Budućnost (M) 4, Soko 1.

Parovi narednog (7) kola: Soko – Žak, Crvenka – Krila Krajine, Budućnost (M) – BSK, Rusin – Radnički 1918, Borac 46 – Lipar, ČSK – Kulpin, Kula – Budućnost (G), Budućnost (P) – Polet.