Poraz Ravangrada, Sloga nastavlja niz

Čonopljanska Sloga jedini je tim u sva tri Vojvođanska zonska ranga koji ima maksimalni učinak nakon šest odigranih kola. Ovog vikenda gostovali su na „vrućem“ terenu u Novom Žedniku sa kojeg su se vratili sa sva tri boda. Gosti su dominirali tokom čitave utakmice. Postigli su po dva pogotka u oba poluvremena. Rajčanji je načeo domaćina u 31. minutu, da bi u poslednjem minutu prvog dela Vukas dupirao vođstvo gostiju. U nastavku susreta Nikola Vemić je je u 67. minutu povisio sa 3:0, da bi osam minuta pre isteka regularnog dela rezervista Ognjen Šveljo postigao i četvrti pogodak za svoj tim. Utešni gol za domaćina postigao je Todorović u poslednjim trenucima susreta. Ekipa Hajduka je u derbiju kola dočekala Vrbas. Susret je završen najnepopularnijim rezultatom, te su oba tima upisala po jedan bod. Ekipa Ravagrada 2018 nije nastavila niz dobrih rezultata. Ovog vikenda minimalno su poraženi na domaćem terenu od Vojvodine iz Bačkog Gradišta. Strelac jedinog pogotka bi je Velibor Novaković u nadoknadi prvog dela. Ubedljiv trijumf ostvarila je ekipa apatinske Mladosti koja je porazila imenjaka iz Bačkog Petrovca. Meč je rešen već nakon prvih 45 minuta kada su domaćini stekli prednost od 4:1. Dvostruki strelci bili su Marko Uzelac i Aljoša Jovović. Za goste je pogodio Stojisavljević. U nastavku u strelce se upisao i Stefan Đukić. Narednog vikenda Sloga dočekuje fenjeraša iz Turije, Hajduk će put Đurđina, dok će Ravangrad 2018 odmeriti snage sa Bajšom.

Rezultati i izveštaji sa utakmica šestog kola: Hercegovac – Solunac 3:1 (2:1) (Zapisnik), Preporod – Sloga 1:4 (0:2) (Zapisnik), Mladost (T) – Đurđin 2:3 (1:0) (Zapisnik), Hajduk – Vrbas 0:0 (Zapisnik), Radnički 1905 – Bačka 1901 – 3:0 (1:0) (Zapisnik), Obilić – Bajša 4:0 (2:0) (Zapisnik), Ravangrad 2018 – Vojvodina (BG) 0:1 (0:1) (Zapisnik), Mladost Apa – Mladost (BP) 5:1 (4:1) (Zapisnik).

Tabela: Sloga 18, Obilić 15, Mladost Apa 14, Radnički 1905 – 14, Vrbas 11, Bačka 1901 – 10, Vojvodina (BG) 9, Hajduk 8, Bajša 7, Hercegovac 6, Ravangrad 2018 – 5, Preporod 5, Mladost (BP) 4, Đurđin 4, Solunac 2, Mladost (T) 1.

Parovi narednog (7) kola: Mladost (BP) – Hercegovac, Vojvodina (BG) – Mladost Apa, Bajša – Ravangrad 2018, Bačka 1901 – Obilić, Vrbas – Radnički 1905, Đurđin – Hajduk, Sloga – Mladost (T), Solunac – Preporod.