Treći u mini kajaku

U subotu, 29. jula Apatin je ugostio najbolje mini kajakaše naše pokrajine. Kako navode predstavnici bezdanskog Dunava njihovi takmičari osvojili su 12 medalja, od kojih je sedam zlatnih, tri srebrne i dve bronzane. Na najviše pobedničko postolje popeli su se: Leona Kiš (10. god), Andrija Perović (10. god), Lea Rica i Oliver Bezdan (12. god) u pojedinačnoj konkurenciji, te Maria Mihaela Horvat/Kinga Panda (9. god) i Lea Rica/Emina Bojić (12.god) u paru odnosno četverac Oliver Bezdan/Daniel Kantor/David Bojić/Vukašin Kovačević (12. god). Srebrne medalje izveslali su: Maria Mihaela Horvat (9. god), Daniel Kantor (12. god) i dvosed Andrija Perović/Arpad Šereš (10. god). Bronzanim medaljama okitili su se: Emina Bojić (12. god) i dvosed David Bojić/Vukašin Kovačević. Bezdanskom klubu pripala je i jedna zlatna medalja van konkurencije. Naime, dvojac Leona Kiš i Petra Đanić u konkurenciji do deset godina svoju trku su završile kao prvoplasirane, međutim, zbog činjenice da Petra ima devet godina, ovaj rezultat nije zvaničan. Kajak klub Dunav iz Bezdana u ekipnom plasmanu zauzeo je treće mesto. Bolji od njih bili su Tarket iz Bačke Palanke odnosno Tisin Cvet iz Sente.