Eđed i Bošnjak zablistale na kajakaškom prvenstvu države u sprintu

U Beogradu je proteklog vikenda održano ekipno i pojedinačno prvenstvo države u sprintu. Na istom su učestvovali i mladi kajakaši Dunava iz Bezdana koji su ponovo zablistali, te osvojili drugo mesto u ekipnom plasmanu. Osvojili su ukupno sedam postolja, od kojih četiri zlatna i tri srebrna. Treba istaći da je ovoga puta fenomenalan rezultat ostvarila Boglarka Eđed, koja je osvojila tri zlata i jedno srebro, te Jenifer Bošnjak sa dva zlata i srebrom. Zlatom se okitio i četverac Kiš – Kevago – Andrić – Sloboda. Kajakaši Dunava ostvarili su sledeće rezultate: Boglarka Eđed (K1) – zlato, Bošnjak – Eđed (K2) – dva zlata, Kiš – Kevago – Andrić – Sloboda (K4) – zlato. Svi su nastupili na kilometarskoj stazi. Stepenicu niže na pobedničkom postolju su osvojili: Perović (K1), Sloboda (K1) i Bošnjak – Eđed (K2). Pored osvajača medalja, blizu postalja su bili i četverac Kiš – Kevago – Andrić – Sloboda, dvojac Dadić – Kiš, te Bošnjak, Perović i Sloboda u pojedinačnoj konkurenciji.