Jokić ubacio 43 poena, Nagetsi izgubili

Nikola Jokić, prvi meč plej - ofa sa Minesotom, april 2023.godina - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Minesota – Denver 114:108 (Q1 – 23:22, Q2 – 25:30, Q3 – 32:22, Q4 – 16:22, Pr. 18:12).

Ekipa iz Kolorada poražena je u četvrtom meču doigravanja za ulazak u polufinale Zapadne konferencije. Četvrti meč rešen je nakon produžetka, a trenutno je rezultat u seriji 3:1 za ekipu „Grumenja“. Domaćin je bolje otvorio prvu četvrtinu, imali su Vulvsi maksimalnih osam poena prednosti, koje su gosti anulirali u poslednjih 120 sekundi prvog dela. Do odlaska na veliki odmor ekipe su se smenjivale u vođstvu, bez osetnije prednosti na obe strane. Na startu drugog poluvremena Nagetsi su imali prednost od osam poena (50:58). U nastavku meča su igrači Minesote pojačali ritam, što im je omogućilo da u finalnu deonicu uđu sa šest poena prednosti (80:74). Početkom poslednje četvrtine domaćin je prvu put došao do dvocifrene prednosti (90:78). Poslednjih 150 sekundi utakmice pripalo je Nagetsima koji su serijom 12:0 obezbedili sebi produžetak, u kojem nisu imali snage za potpuni preokret. Na kraju zaslužena pobeda domaćeg tima. Najbolji pojedinac susreta bio je Nikola Jokić sa 43 poena, 11 skokova i šest asistencija. Odmah iza njega bio je Marej sa 19 poena. U pobedničkom timu Edwards je postigao 34 poena. Naredni meč ova dva tima na programu je u sredu, 26. aprila.