Kajakaši Panonije uzeli četiri medalje na Kupu Srbije

Proteklih dana na Adi Ciganliji održan je kajakaški Kup Srbije, koji je ujedno poslužio kao kontrolno takmičenje za reprezentativni nastup u kajaku. Četvoročlani sastav apatinske Panonije, predvođen trenerom Jovom Mandićem, doveslala je do četiri medalje. Najuspešnija Apatinka bila je Sonja Urtajl koja je bila druga na 200m, treća na 500m i četvrta na hiljadu metara u konkurenciji kadetkinja. Njena klupska koleginica Anja Kovačević u istoj konkurenciji bila je treća na 200m, četvrta na 500m i peta na 1000m. Juniorka Dajana Urtajl bila je treća na najkraćoj deonici (200m) i sedma na 500m odnosno 1000m. U muškoj juniorskoj konkurenciji Marko Kovačević je ostao bez plasmana. Predstavnici KK Panonije ističu da su zadovoljni učinkom na devet finalnih trka i sa četiri osvojene medelje, te da je rezultat mogao da bude i bolji da je bilo samo malo više sportske sreće. „Ovi rezultati pokazuju da se Apatin vraća na kajakašku mapu i da se prilikom pravljenja spiskova sa imenima reprezentativaca mora gledati i u Apatin“ – poručuju iz KK Panonije.