Krajinović „ispustio“ Aguta

Filip Krajinović na pripremama reprezentacije Srbije - slika preuzeta sa sajta TSS

Filip Krajinović – Roberto Bautista Agut 1:2 (7:5, 6:7, 1:6).

Filip Krajinović nije uspeo da u prvom kolu mastersa u Monte Karlu napravi iznenađenje i savlada trenutno boljeg rangiranog Španca. Da podsetimo, somborski teniser je u prolaz u glavni žreb ušao kao laki luzer. U meču koji je trajao skoro tri časa više sreće i koncentracije u presudnim momentima imao je Agut, koji je tako i obezbedio plasman u sledeću rundu takmičenja. Srpski teniser je nakon velike borbe sačuvao svoj prvi servis, a nakon toga je napravio brejk za vođstvo od 3:1. U sedmom gemu je imao novu priliku, koju propušta, a već u narednom je kažnjen za propuste i dolazi do izjednačenje (4:4). Ipak, naš teniser uspeva u finišu seta da napravi novi brejk, koji je ubrzo potvrdio svojim servisom bez izgubljenog poena i tako dolazi do prvog seta. U drugom setu oba igrača su imala priliku za brejk, međutim, bez uspeha, pa je set otišao u taj – brek. Španski teniser je vodio tokom celog trinaestog gemu, imao je prednost od 2:0, 4:2, 5:3, 6:5, propustio je četiri set lopte, Krajinović je imao meč loptu, vodio je 10:9, međutim izgubio je naredna tri poena (12:10), pa je Agut poravnao rezultat u setovima. Iscrpljujući drugi set potpuno je „ispraznio“ Filipove baterija, što je iskusni Agut iskoristio. Brzo je došao do dva brejka, poveo sa 4:0, a potom sigurno meč priveo kraju. U narednom kolu čeka boljeg iz duela Bublik (Kazahstan)/Zverev (Nemačka). Sa druge strane somborski teniser će nastupiti na turniru serije 250 Srpska Open u Banja Luci.