Krajinović nastupa u Monte Karlu

Filip Krajinović na master turniru u Rimu - slika preuzeta sa twiter naloga ATP Toura

Filip Krajinović je tokom vikenda nastupao u kvalifikacijama za ulazak u glavni žreb mastersa u Monte Karlu. Srpski teniser je u prvom duelu nakon velike borbe savladao Rusa Romana Safiulina sa 2:1 (6:7, 6:3, 6:2), te je u odlučujućem duelu prolaz u glavni žreb tražio u meču protiv Martona Fučoviča. Mađarski teniser koji je u kvalifikacije ušao kao šesti favorit, opravdao ulogu favorita i za svega 99 minuta dobio je meč u dva seta (3:6, 5:7). Nije srpski teniser bio bez šansi, međutim, svoje prilike je propustio, što je njegov protivnik kaznio i meč rešio u svoju korist. Kvalifikacije nije prošao ni Dušan Lajović koji je u drugom nastupu u tri seta poražen od domaćeg tenisera Iga Imbera. Ipak, prema poslednjim informacijama iz Monte Karla, oba naša tenisera će zaigrati u glavnom žrebu kao srećni gubitnici. Učešće u Monaku su otkazali Brendon Nakašima i Mikael Imer. Somborski teniser je za prvog protivnika dobio Španca Roberta Bautista Aguta. Do sada su odigrali samo jedan meč na ATP turu i to pre tačno jedne decenije (2013) u francuskom Marseju. Agut je slavio u tri seta. Njihov meč je na programu sutra oko 15 časova. Direktne prenose iz Kneževine obezbeđuje Sportklub (SK).