Poraz od kvalifikanta

Filip Krajinović - slika preuzeta sa mouratoglou-open.com

Filip Krajinović završio je nastup u Umagu, pošto je u drugom kolu poražen od kvalifikanta iz Mađarske, Atile Balaža sa 2:1 u setovima. Balaž (30) koji je trenutno 207. igrač na svetskoj rang listi bez većih problema je rešio prvi set u svoju korist sa 6:3. Rani brejk u drugom gemu odlučio je prvi set. Mogao je mađarski teniser i ranije da završi set, da je u osmom gemu iskoristio pet brejk prilika. Naš teniser je na startu drugog seta napravio brejk, poveo sa 3:0. Pri rezultatu 5:2 imao je i dve set lopte, koje nije uspeo realizovati. Neiskorišćene prilike su malo poremetile Filipovu igru, što je Balaž iskoristio vratio brejk, a odmah potom i poravnao rezultat na 5:5. Set je odlučen u taj-breku, koji je „somborac“ relativno lako rešio u svoju korist. U odlučujućem trećem setu bilo još više je neizvesnosti. „Fića“ je napravio brejk u trećem gemu, Balaž uzvratio u šestom. Drama u završnici meča. Krajinović je novim brejkom poveo sa 6:5, međutim, nije iskoristio priliku, njegov protivnik je odmah uzvratio, te je pobednik meča odlučen u trinaestom gemu. Ovoga puta kvalifikant iz Mađarske je bio pribraniji, te je meč prelomio u svoju korist. Krajinović će imati par dana odmora, a već naredne nedelje ga očekuje tunir u Hamburgu, gde će pokušati da popravi utisak.