Krajinović bez šansi za prolaz

Filip Krajinović slika preuzeta sa twiter naloga ATP Tour-a

Krajinović – De Minor (5:7, 2:6, 3:6).

Filip Krajinović nije uspeo da se domogne drugog kola US Opena. Somborac je nakon još jednog lošeg nastupa, drugi put u karijeri poražen od Aleksa de Minora iz Australije. U veoma čudnom prvom setu viđeno je sedam brejkova. Srbin je tri puta oduzimao servis svom rivalu, a Australijanac četiri puta. Na kraju uvodni set 7:5 za de Minora. U nastavu meča oba tenisera su imala prilično loš prvi servis. Gledajući statistiku presudili su poeni na drugi servis. Srpski teniser je osvojio samo pet poena iz 17 pokušaja, dok je njegov protivnik osvojio duplo više poena iz 13 pokušaja. Treba napomenuti i da je australijski teniser dva puta oduzimao servis Krajinoviću, te mu je na kraju zasluženo pripao (2:6) i drugi set. Odlučujući set Filip dobro otvara, poveo je sa 2:0, međutim vrlo brzo dolazi do preokreta. U osmom gemu pri vođstvu 3:4, Australijanac pravi novu brejk za koji se samo par minuta kasnije ispostavilo kao dovoljan za gem, set i meč. Imao je naš teniser priliku da povrati brejk, međutim ispustio je tri prilike. Sledi dvonedeljna pauza pred predstojeći Dejvis kup.