Filip Krajinović ponovo razočarao

Filip Krajinović slika preuzeta sa twiter naloga ATP Tour-a

Krajinović – Bolt 0:3 (6:7, 4:6, 5:7).

Somborski teniser poražen je na startu trećeg gren slem turnira sezone. Bolji od njega bio je Aleks Bolt iz Australije. Iako je Somborac važio za favorita, australijski teniser trenutno na 149. mestu rang lestvice slavio je maksimalnim rezultatom. U prvom setu viđena je izjednačena igra oba tenisera. Obojica su sigurno servirala, nije bilo brejk prilika, pa je set odlučen u taj-breku. U drugom je bilo više uzbuđenja. Bolt je u trećem gemu imao priliku za brejk koju nije uspeo realizovati. Ono što nije uspeo u trećem uradio je u sedmom, kada je poveo sa 4:3. Filip je u narednom poravnao rezultat. Međutim, njegov protivnik je vezao naredna dva gema čime je duplirao prednost u setovima. Srpski teniser je bolje otvorio treći set i poveo sa 2:0. Usledio je preokret tenisera iz Australije koji je vezao naredna četiri gema. U desetom gemu Filip uspeva da izjednači, ali je već u narednom ponovo izgubio servis, a ubrzo potom i meč. U narednom kolu Bolt čeka boljeg iz duela Pui/Nori. Preostali naši predstavnici su u prvom kolu upisali sigurne pobede i nastavljaju takmičenje.