Filip konačno u drugom kolu Vimbldona

Filip Krajinović Kvins - jun 2022.godina preuzeto sa zvanične fejsbuk strane turnira

Filip Krajinović posle velike borbe i maratonskog nastupa koji je trajao blizu četiri časa zabeležio prvu pobedu na Vimbldonu. Srpski teniser je u pet setova savladao mladog dvadesetogodišnjeg češkog tenisera Jiržija Lehečku. Tokom prvog seta oba igrača su držala svoj servis bez većih problema, a kada je Filip servirao za taj – brek pada mu koncentracija, što Lehečka koristi i dobija prvi set. U nastavku je viđeno više uzbuđenja. Čeh je brzo poveo sa 2:0, Filip je dobio naredna četiri gema za vođstvo od 4:2, a potom je set uspešno priveo kraju za izjednačenje. U trećem setu identična situacija, ali u korist Lehečke. Treći reket Srbije je poveo sa 2:0, sledi preokret za 4:2. Filip je poravnao na 4:4, da bi set odlučio trinaesti gem. Češki teniser je bio pribraniji, te je poveo sa 2:1 u setovima. U četvrtom su oba tenisera bila uspešna do osmog gema, kada dolazi do razmene brejkova (5:5). Odluka je ponovo pala u taj – breku. Srpski teniser je poveo sa 4:2, potom je izgubio naredna dva poena (4:4). „Fića“ uspeva da dođe do dve set lopte, te ubrzo i poravnava rezultat u setovima. U odlučujućem petom setu ogromna borba i veliko nadigravanje. Somborski teniser uspeva da prvi stigne do brejka, međutim Lehečka odmah uzvraća. U jedanaestom gemu Somborac uspeva po drugi put da oduzme protivnikov servis koji je ubrzo potom potvrdio i tako stigao do svoje prve vimbldonske pobede. U narednoj rundi čeka ga Nik Kirios koji je takođe u pet setova porazio Pola Džaba. Srbin i Australijalac su se do sada sastajali tri puta. Sva četiri duela dobio je Kirjos. Dva puta je slavio tokom 2014. godine, a jednom godinu dana kasnije. Njihov meč igraće se u četvrtak, 30. juna u posle podnevnim satima.