Dalmatinac bolji od Zrenjanina, Sombor bez bodova

Ekipa Dalmatinca upisala je novu prvenstvenu pobedu, drugu u nizu u drugom delu šampionata. Riđičanci su se trijumfalno vratili sa gostovanja u Zrenjaninu, gde su savladali istoimenu ekipu. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, na startu drugog dela su mini serijom 3:0 poveli sa 15:18. Prednost su uspešno čuvali do samog finiša susreta, kada su dodotno pojačali ritam i meč sigurno priveli kraju. U pobedničnom timu najbolji pojedinac bio je Strahinja Ležajić sa 12 pogodaka, dok su Mihajlo Kuprešanin, Milan Vagić i kapiten Filip Graovac utakmicu završili sa po pet pogodaka. Ekipa Sombora doživela je drugi poraz u nastavku prvennstva. Somborci su tokom većeg dela prvog poluvremena bili u prednosti (dva do tri gola), da bi u finišu posustali, što su gosti iskoristili i na odmor otišli sa tri gola prednosti. U nastavku susreta gosti su sigurnom igrom meč priveli kraju i zasluženo iz Sombora odneli bodove. U poraženom sastavu istakli su se Veljko Pavlović sa deset i Miloš Braun sa osam golova. Ekipa iz Riđice nakon 15. kola drži peto mesto sa 16 osvojenih bodova, dok je Sombor poslednji na tabeli sa svega pet skupljenih bodova. U narednom kolu Dalmatinac će ugostiti Radnički iz Jaše Tomića, dok će Sombor gostovati vodećoj Crvenoj Zvezdi iz Mokrina.

Izveštaji sa utakmica:

Zrenjanin – Dalmatinac 25:32 (14:15)

Sedmerci: 1/3 (Zrenjanin). 6/6 (Dalmatinac).

Isključenja: 10 minuta (Zrenjanin). 12 minuta (Dalmatinac)

Zrenjanin: Jovanović 4, Nagulić 4, Davidovac, Kečkeš 1, Ćibarić 2, Borjanović 1, Stojšin 2, Paun 3, Mikić 3, Nićetin, Vrbaški, Petrović, Hodžić 1, Stoiljkovski, Mrkšić 4.

Dalmatinac: Vojvović, Kuprešanin 5, Olujić, Radmilović, Vagić 5, Ležajić 12, Graovac 5, Garajski 4, Polovina, Macura, Gluščević, Ćujić, Rikalo 1.

Sombor – ŽSK 1955 (Žabalj) 37:41 (20:23)

Sedmerci: 5/7 (Sombor). 4/4 (ŽSK 1955).

Isključenja: 4 minuta (Sombor). 8 minuta (ŽSK 1955).

Sombor: Stokuća, Braun 8, Gajin 6, Kelić, Rožić 1, Jokić 4, V. Pavlović 10, Neškovski 2, Vezmar 1, Mjazga, Plećaš, S. Pavlović 4, Milićević, Gardijan, Veselovski, Aćić 1.

ŽSK 1955: Pujin, Zekonja, Isakov, Marić 13, Prčulj 4, Bojanić 3, Bilić 6, Gligorić, Ačanski, Zukić 3, Samardžić, Jovanović, Radojčić 3, Marjanović 2, Trninić 2, Petljanski 5.