Filip bolji od Karaceva

Filip Krajinović slika preuzeta sa twiter naloga ATP Tour-a

Krajinović – Karacev 2:1 (3:6, 7:6, 6:2).

Filip Krajinović uspešno za započeo nastup na ovogodišnjem ATP turniru u Monpeljeu. Somborac je nakon velike borbe i posle nešto malo više od dva časa igre savladao ruskog tenisera Aslana Karaceva. Tokom prvog seta oba tenisera su uspešno držala svoj servis, ipak, mali pad koncentracije srpskog tenisera u četvrtom gemu, koštao ga je prvog seta. Filip je bio bolji takmac na terenu tokom drugog seta. Imao je prvu brejk priliku u šestom gemu koju nije iskoristio, a potom i još tri tokom osmog gema. Set je odlučen u taj – breku. Ruski teniser je odlučujući gem otvorio mini serijom 3:0. Filip je uzvratio i poravnao rezultat. Karaacev je poveo sa 5:3, pa 6:4, propustio je tri meč lopte, što je naš teniser kaznio i poravnao rezultat u setovima. U odlučujućem setu, Krajinović pravi brejk u trećem, a potom i u sedmom gemu, te je na kraju meč uspešno privodi kraju. Naredni rival biće mu Lorenzo Sonego koji je iz daljeg takmičenja izbacio Bendžamina Bonzija. Italijan je trenutno 56. igrač sveta i sa Krajinovićem se do sada nije sastajao na ATP Turu. Njihov meč na programu je u četvrtak. Ukoliko budu uspešan srpski teniser ide na boljeg iz duela Fučovič (Mađarska)/Siner (Italija).