Denver slavio bez Jokića

Nikola Jokić protiv Minesote januar 2023.godina slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

L. A. Klipersi – Denver 103:115 (Q1 – 34:32, Q2 – 24:25, Q3 – 23:29, Q4 – 22:29).

Košarkaši Denvera upisali su peti uzastopni trijumf. Rano jutros vodeći tim Zapada bez Nikole Jokića savladao je L. A. Kliperse. Tokom većeg dela prvog poluvremena gledali smo neizvestan meč. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, s tim da treba naglasiti da je domaćin bio za nijansu bolji. Sredinom treće četvrtine Nagetsi serijom 9:0 prelaze u vođstvo 66:70. Ključni momenat meča dogodio se sredinom poslednje četvrtine kada su Marej i Gordon pogodili sa distance, dok je Braun pogodio iz reketa i dva penala za prvu dvocifrenu prednost gostiju (92:104). Nakon toga rutinski su meč priveli kraju. U pobedničkom timu Marej i Porter junior su bili najefikasniji sa 24 odnosno 22 poena. Na drugoj strani dominirao je Leonard sa 24 poena. Denver je trenutno prvi tim Zapadne konferencije sa skorom 29/13. Naredni meč igraju u ponedeljak protiv Orlanda, dok se dva dana kasnije ugostiti Portland.