Jokić stigao do 80-og tripl dabla

Nikola Jokić slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Nikola Jokić zabeležio je još jedan odličan nastup za Denver. Nagetsi su rano jutros savladali ekipu Jute sa 115:110 (Q1 – 28:26, Q2 – 33:26, Q3 – 31:38, Q4 – 23:20). Srpski reprezentativac bio je najbolji akter meča sa 31 postignutim poenom, a upisao je još i 12 skokova i 14 asistencija. Stigao je da uknjiži i četiri blokade. Marej je postigao poen manje, dok su Koldvel Poup i Gordon meč završili sa po 15 poena. Ekipa iz Kolorada je meč otvorila serijom 7:0. U prvom delu utakmice imali su maksimalnih osam poena prednosti, međutim, gosti su uspeli da smanje zaostatak na svega koš razlike. Drugu četvrtinu „Grumenje“ otvara sa dve vezane trojke, dok gosti uzvraćaju serijom 8:0 i prvim izjednačenjem na meču. Denver je na odmor otišao vođstvom 61:52. Poslednja dva minuta prvog poluvremena završili su serijom 10:2. Džezeri su smanjili prednost domaćina tokom treće četvrtine, dok su na ulasku u finalnu deonicu stigli i da povedu (95:99). Ipak, u finišu susreta Jokić i drugovi imali su više koncentracije sa linije penala i zasluženo su stigli da upišu novu prvenstvenu pobedu. Denver trenutno sa skorom 16/10 drže treće mesto Zapadne konferencije, a naredni susret igraju u četvrtak, 15. decembra protiv Vašington Vizardsa.

Nikola Jokić – 80-ti tripl dabl učinak – preuzeto sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa