Džoker siguran protiv Čačana

Džoker - Željezničar novembar 2022.godina slika preuzeta sa zvaničnog sajta kluba KK Džoker Sombor

Košarkaši Džokera odigrali su još jedan odličan meč pred svojim navijačima. Na otvaranju utakmice viđena je nervozna igra oba tima, sa pun grešaka i promašaja. Ipak, prvo osetnije vođstvo Džoker je stekao u drugoj polovini prve četvrtine kada je poveo sa 22:16. Usledila je mini serija Čačana 8:0 (dve vezane trojke) i preokret 22:24. Nakon izjednačenja, usledila je nova trojka gostiju od table u poslednjim desetinkama prve deonice za vođstvo 27:24. Naredne dve četvrtine u potpunosti su pripale Džokerovcima koji su tokom ovog perioda nametnuli svoj ritam, viđena je čvrsta odbrana, siguran i efikasan napad i rezultat je došao do izražaja. Pred poslednjih deset minuta somborski sastav je imao +24 (83:59). Nakon toga rutinski su meč priveli kraju za konačnih 103:84 (Q1 – 24:27, Q2 – 27:17, Q3 – 32:15, Q4 – 20:25). U domaćem timu istakli su se Krstanović i Brekić sa po 23 poena. Kapiten Brbaklić je meč završio sa 17 poena, Čelebić je pridodao 15, a Vukas tri manje. U poraženom sastavu kapiten Raković je bio najefikasniji sa 20 poena, dok je Panić ubacio poen manje. U sledećem kolu Džoker gostuje u Smederevskoj Palanci gde će odmeriti snage sa ekipom Mladosti SP. Nakon ovog kola somborski sastav zauzima drugu poziciju na tabeli sa istim brojem bodova (skorom) kao i vodeći kragujevački SPD Radnički, te trećeplasirani novosadski Star.

Izveštaj:

Džoker: Čelebić 15, Sužnjev 4, Katušić, Brekić 23, Brbaklić 17, Grujanić, Vukas 12, Krstanović 23, Simjanovski, Bubanja 2, Stević 3, Munižaba 4.

Željezničar: Raković 20, M. Milošević 12, Šušić 4, Panić 19, Ćirović  9, Krsmanović 2, A. Milošević 8, Nikolić 6, Kovačević 4, Jelić.

Ostali rezultati ovog kola: SPD Radnički – Star 99:72, Hercegovac – Morava 78:63, Klik – Mladost SP (prekid zbog kvara semafora, nastavak u nedelju od 18 časova).

Tabela: SPD Radnički 9, Džoker 9, Star 9, Hercegovac 8, Mladost SP 6 (-1), Morava 6, Željezničar 6, Klik 4 (-1).