Nikola predvodio Nagetse do prve pobede

Denver Nagetsi pobedili su na domaćem parketu u prvom meču finalne serije Zapadne konferencije L. A. Lejkerse sa 132:126 (Q1 – 37:25, Q2 – 35:29, Q3 – 34:38, Q4 – 26:34). Najbolji pojedinac susreta bio je srpski košarkaš Nikola Jokić. Somborac je upisao šesti tripl – dabl u ovogodišnjem plej – ofu. Utakmicu je završio sa 34 poena, 21 skokom, 14 asistencija, uz dve blokade. Iz reketa je ubacio 9 šuteva iz 14 pokušaja (64%), za tri je bio stoprocentan, 3/3, dok je sa linije penala pogodio 7/8. Ukupan šut iz igre je na kraju iznosio 71%. Domaći tim je do prve osetnije prednosti došao sredinom prve četvrtine kada su serijom 16:5 došli do prednosti 30:14. Lejkersi su početkom drugog dela prišli sa devet poena (46:37). Do odlaska na odmor Jokić (9), Marej (9), Porter junior (5), Brus Braun (3) vraćaju svom timu dvocifrenih +18 (72:54). Tokom većeg dela drugog poluvremena „Grumenje“ uspeva da održava razliku. Ipak, u finišu utakmice gosti serijom 9:0 (šest poena sa linije penala) uspevaju da spuste zaostatak sa samo jedan posed (124:121). U neizvesnoj završnici pobedu svom timu zaključio potvrdio je Nikola Jokić sa tri vezana poena sa linije penala. Pored Jokića, odlični su bili i Marej sa 31 poenom, a dvocifreni su bili i Koldvel Poup (21), Brus Braun (16), Porter junior (15) i Gordon (12). U poraženom sastavu Dejvis je bio naefikasniji sa 40 poena, Džejmsu je bio na asistenciju do tripl – dabla, 26 poena, 12 skokova i devet uspešnih dodavanja, dok je Rivs meč završio sa 23 poena. Druga utakmica se igra za dva dana (19. maja), takođe u Denveru.