Netsi slavili u Koloradu

Košarkaši Denvera pretrpeli su drugi vezani poraz u dva dana. Oni su rano jutros izgubili na domaćem parketu od Bruklin Netsa 119:125 (Q1 – 37:24, Q2 – 34:32, Q3 – 33:41, Q4 – 15:28). Viđena su dva različita poluvremena. Domaćinu je pripalo prvo, a gostima drugo. Denver je utakmicu otvorio sa tri vezane trojke Portera juniora. Sredinom prve četvrtine isti igrač je još dva puta pogodio iz daljine, a Rivers jednom za prednost 26:18. Na kraju prve deonice bilo je +13 za domaću ekipu. Do odlaska na odmor imali su Jokić i drugovi prednost i +21, međutim, Netsi su serijom 6:0 na odmor otišli sa minusom od 15 poena. Igrači Bruklina drugi deo meča otvaraju serijom 15:4 (Grifin 8, Irving 7 poena). Imali su igrači iz Kolorada u finišu i +12, međutim nisu uspeli da prelome, jer su serijom 5:0 opet smanjili zaostatak. Početak poslednjeg dela opet je pripao gostima koju su serijom 11:4 izjednačili (108:108) rezultat, a vrlo brzo su i poveli sa 112:116. U poslednja dva minuta oba tima su pogađala samo sa linije slobodnih bacanja, s tima da su Nagetsi ubacili tri, a Netsi sedam penala čime je i postavljen konačan rezultat meča. U domaćem sastavu Nikola Jokić je ubacio 29 poena, a imao je i sedam skokova i šest asistencija. Porter junior je meč završio sa 28, Kampaco 19 poena, dok su Hauard i Rivers postigli 13 odnosno 12 poena. Na drugoj strani samo četiri igrača gostiju su bili dvocifreni, ali su ubacili ukupno 99 koševa. Durent je postigao 33, Irving 31, Grifin 20, a Grin 15. Oba tima trenutno imaju skor 44/24, s tim da je Bruklin drugi tim Istočne konferencije, a Denver četvrti Zapadne. Naredni meč Nagetsi igraju u sredu protiv Šarlota, dok se u petak sastaju sa Minesotom.