Jokićevi drugari iznenadili Dalas

Nikola Jokić (Denver) - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Dalas – Denver 97:98 (Q1 – 25:25, Q2 – 31:30, Q3 – 18:24, Q4 – 23:19).

Denver Nagetsi prekinuli su seriju od dva uzastopna poraza, iznenađujućom pobedom nad Dalasom. Iako su nastupili bez najboljeg igrača lige, savladali su na gostovanju favorizovanog domaćina. Tokom prvog poluvremena viđena je izjednačena igra oba tima. Iako su Nagetsi imali sedam poena viška tokom prve deonice, ista je završena bez pobednika. U nastavku igre prvu osetniju prednosti gosti imaju sredinom druge četvrtine kada dolaze do dvocifrene razlike (42:32). Do odlaska na odmor Grin je sa dve trojke, a Bertrans sa tri trojke domaćinu vratio prednost koja 54:52. Ekipa iz Kolorada je i tokom trećeg dela stekla deset poena prednosti (76:66), ali su Luka Dončić i Vud sveli zaostatak na jedan posed. Maveriksi su tokom finalne četvrtine nadoknadili sedam poena zaostatka, a na dva minuta do kraja su imali i četiri poena prednosti. „Grumenje“ se nije predavalo, te su preko Hajlanda sa linije penala i Porter Juniora koji je pogodio sa distance stigli do pobede. Junak pobede bio je Hajland koji je meč završio sa 29 poena. Dvocifreni su bili Porter Junior sa 14 i Braun sa 12 poena. Treba napomenuti i da je centar Nagetsa De Andre Džordan uz osam poena imao i čak 17 skokova. U poraženom sastavu Grin je bio nejefikasniji sa 23 poena, dok je Dončić imao poen manje. Nagetsi su trenutno četvrti tim Zapada sa skorom 10/6. Naredni meč igraju za dva dana (sreda) protiv Detroita.