Odbojkašice rutinski u Pančevu

Odbojkašice Volejstarsa rutinski su odradile meč petog kola Druge lige Sever protiv pančevačke Odbojke 013. Kljajićevčanke su slavile maksimalnim rezultatom, po setovima 25:19, 25:13, 25:13. Ovo je bila četvrta vezama pobeda ekipe iz Kljajićeva koja trenutno zauzima treće mesto sa 12 osvojenih bodova. Ispred njih nalaze se samo neporaže ekipe Omladinaca iz Novih Banovaca i Panonija iz Bačke Palanke. U narednom (6) kolu Volejstars će u derbiju kola ugostiti ekipu Panonije. Ovaj susret igra se u subotu, 19. novembra od 16 časova u maloj sali Gradske hale Mostonga. Tokom proteklog vikenda odigrani su i mečevi petog kola Prve Vojvođanske lige Sever. CVS Elbraco Tehnolend je nastavio svoju dominaciju. Somborke su u derbiju kola savladale subotički Vin Volej sa 3:1 (25:18, 25:20, 20:25, 25:22). Ovo je bila njihova peta prvenstvena pobeda i trenutno su jedina neporažena ekipa ovog ranga. Goks In je poražen na domaćem parketu od Subotice sa 3:1 (25:19, 22:25, 14:25, 16:25). Iako su domaće igračice dobile prvi set, gošće su u nastavku meča dokazale da su trenutno bolje i kvalitetnije, te su zasluženo slavile. U narednom kolu CVS Elbraco Tehnolend se sastaje u Subotici sa trećeplasiranim Spartakom, dok će Goks In gostovati Bečeju. Oba susreta se igraju u subotu. Muška ekipa Sombora pretrpela je novi poraz u prvenstvu Druge lige Sever. Bolji od njih ovog vikenda bili su rivali iz zrenjaninskog Proletera. Velika neizvesnog viđena je tokom prvog seta koji su gosti posle velike borbe dobili na razliku (30:28). Drugi i treći su dobili sa 25:22, 25:20. Petim prvenstvenim porazom Sombor čvrsto drži fenjeraško mesto i trenutno su jedini tim lige koji nema bodova. U subotu im predstoji gostovanje u Vršcu petoplasiranom Banatu, koji je do sada upisao tri pobede i pretrpeo dva poraza.