Zaslužen poraz Džokera

Mladost SP – Džoker 97:85 (Q1 – 27:19, Q2 – 27:27, Q3 – 23:17, Q4 – 20:22).

Košarkaši Džokera zasluženo su poraženi su na gostovanju u Smederevskoj Palanci od domaće Mladosti. Ovo je drugi prvenstveni poraz ekipe iz Sombora u prvenstvu Druge muške lige Srbije. Odlično su domaći odigrali prvih deset minuta utakmice. Već u šestom minutu dolaze do dvocifrene (18:8) prednosti. Treba istaći da su u ovom delu meča ubacili čak pet trojki. Gosti su uzvratili na otvaranju druge četvrtine kada su mini serijom 8:0 poravnali rezultat (27:27). Nakon toga igralo se koš za koš, da bi se u samom finišu prvog poluvremena domaćin odlepio i na odmor otišao prednošću 54:46. Ekipa Mladosti drugo poluvreme otvara košem iz reketa i trojkom, te maksimalnim viškom od 13 poena. Usledio je odgovor gostiju u vidu mini serije 9:0 i smanjenje prednosti sa svega četiri poena. Ipak, više od toga nisu mogli, jer su igrači iz Smederevske Palanke uspešno meč priveli kraju. Ubacili su 14 trojki iz duplo više pokušaja (50%), dok su gosti iz 25 pokušaja imali svega 9 uspešnih pogodaka. Uspešniji su bili i za dva poena, ali i sa linije slobodnih bacanja. U pobedničkom timu najbolji pojedinac bio je Aleksandar Nikolić sa 22 poena, dok je Petar Šparović postigao četiri koša manje. U dresu somborskog tima dominirao je Nino Čelebić sa 22 poena i šest asistencija. Na parketu je proveo svih 40 minuta. Iskusni centar Zoran Krstanović je meč završio sa takođe 22 poena i osam skokova, dok je kapiten Aleksa Brbaklić za nešto više od 22 minuta na parketu postigao je 11 poena, imao je po sedam skokova, kao i četiri asistencije. U narednom kolu u Somboru gostuje drugoplasirana ekipa novosadskog Stara.

Ostali rezultati kola: Morava – Željezničar 80:67, Star – Klik 94:89, Hercegovac – SPD Radnički 80:97.

Tabela: SPD Radnički 11, Star 11, Džoker 10, Hercegovac 9, Mladost SP 9, Morava 8, Željezničar 7, Klik 7.