Stali u drugom poluvremenu

Džoker - Radnički (KG) oktobar 2022.godina - slika preuzeta sa zvaničnog sajta KK Džoker

Košarkaši Džokera poraženi su u drugom kolu Druge muške lige Srbije od kragujevačkog Radničkog sa 86:95 (Q1 – 24:24, Q2 – 26:17, Q3 – 17:30, Q4 – 19:24). Domaćinu je pripalo prvo, a gostima drugo poluvreme. Džoker je prvu osetniju prednost stekao u šestom minutu kada su poveli 21:12. Gosti su uzvratili serijom 12:2 za preokret i vođstvo od pola koša. Prvi deo susreta završen je bez pobednika (24:24). Domaći igrači drugu četvrtinu otvaraju serijom 6:0, a sredinom druge četvrtine Džoker dolazi do prve dvocifrene razlike (38:28). Gosti su uzvratili dva minuta kasnije smanjivši zaostatak na koš razlike (41:39), da bi Džokerovci dodali gas i mini serijom 9:2 otišli na veliki odmor sa devet poena razlike. U nastavku meča potpuni preokret. Za nepuna tri minuta treće deonice Radnički serijom 12:2 prelazi u vođstvo (52:53). Tokom ove deonice meča postigli su čak 30 poena, te su po isteku 30. minuta imali prednost od četiri razlike (67:71). Novajlije u ligi su poslednji deo otvorili serijom 6:0 i novom prednošću 73:71. Sve do 36. minuta gledaoci su mogli da uživaju u rezultatskoj klackalici, igralo se koš za koš. Igrači iz Kragujevca su četiri minuta pre kraja sa tri uzastona koša otišli na 84:79. Do kraja susreta su iskoristili greške i brzopletost domaćeg tima i rutinski susret priveli kraju. Najbolji pojedinac u poraženom timu bio je Zoran Krstanović sa 21 poenom, dvocifreni su bili još i Stević (12), te Brbaklić i Vukas sa po deset poena. U pobedničkom timu Blagojević je bio najfikasniji pojedinac meča sa 22 poena. Jovičić je ubacio tri manje, dok su Todorović i Milosavljević utakmicu završili sa po 15 koševa. U trećem kolu koje se igra narednog vikenda Džoker putuje u Arilje na megdan ekipi Klika, dok će Radnički u hali Jezero ugostiti čačanski Željezničar.

Izveštaj sa utakmice:

Džoker: Čelebić 9, Sužnjev 7, Katušić 3, Brekić 3, Brbaklić 10, Grujanić, Vukas 10, Krstanović 21, Simjanovski 3, Bubanja 2, Stević 12, Munižaba 6.

Radnički SPD: Branković 4, Todorović 15, Đerasimović 5, Blagojević 22, Milosavljević 15, Dimovski, Jovičić 19, Dautović 8, Dorutović, Veljović, Milentijević, Milivojević 7.