Još jedna pobeda do prstena

Nikola Jokić slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Majami – Denver 95:108 (Q1 – 21:20, Q2 – 30:35, Q3 – 22:31, Q4 – 22:22).

Košarkaši Denvera poveli su sa 3:1 u velikom finalu protiv Majamija i još jedna pobeda ih deli od šampionskog prstena. Prvu priliku za to imaće u utorak, 13. juna pred domaćim navijačima. Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri oba tima. Do poluvremena gosti su bili u konstantnom vođstvu, a najveću prednost imali su 90 sekundi pre odlaska na odmor kada su vodili sa +9 (45:54). Nagetsi su u nastavku zaigrali još jače i već nakon par minuta došli su do prve dvocifrene prednosti (74:61). Hitsi su uzvratili serijom 7:0. „Grumenje“ je uzvratilo preko Brusa Brauna koji je vezao pet poena. Igrači Majamija finalnu četvrtinu otvaraju serijom 8:0 i smanjivši zaostatak sa svega pet poena (81:86). Marej je uzvratio trojkom, kao i Džef Grin nedugo potom. U samom finišu gosti su sa dve vezane trojke Koldvel Poupa i Brusa Brauna potvrdili pobedu. Aron Gordon je bio najbolji pojedinac susreta sa 27 poena, Nikola Jokić je ubacio 23, dok je Brus Braun meč završio sa 21 poenom. Na drugoj strani Barton i Adebajo su postigli 25 odnosno 20 poena.