Prvi neuspeh košarkaša Sombora

Sombor-Radivoje Korać, decembar 2023.godina-slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice KK Sombor (3)

Košarkaši Sombora doživeli su prvi poraz u prvenstvu 2. MRL KSV Sever A. Somborci su proteklog vikenda gostovali u Petrovaradinu gde su odmerili snage sa ekipom Futoga. Domaćin je slavio sa 88:74 (Q1 – 19:19, Q2 – 20:20, Q3 – 30:11, Q4 – 19:24). Prve dve četvrtine protekle su u izjednačenoj igri oba tima. Ključni momenat susreta bila je treća četvrtina koja je ubedljivo pripala Futožanima koji su ovaj deo dobili sa 30:19. Somborci su dobili poslednjih deset minuta meča, ali to je bilo nedovoljno za preokret i nastavak serije nepobedivosti. U gostujućem timu istakao se Dejan Ilić sa 26 poena, Igor Arnaut je ubacio 16, a Petar Karas četiri manje. U strelce su se upisivali još i: Radoš Vukolić (7), Marko Miljević (7), Petar Rnjak (6), Oba tima su izjednačeni na tabeli sa po 29 bodova. Imaju po 14 pobeda i jedan poraz u međusobnim duelima, s tim da Futožani imaju pobedu sa većim brojem poena. Narednog vikenda Sombor dočekuje četvrtoplasirani Torpedo. Odžačani imaju sedam pobeda i osam poraza (22 boda). Ovim informacijama treba dodati i da su mlađe kategorije somborskog kluba zabeležile pobede. Kadeti su slavili na gostovanju u Zrenjaninu protiv Zadrugara sa 57:69 (Q1 – 13:18, Q2 – 17:21, Q3 – 11:14, Q4 – 16:16), dok su pioniri pobedili Jedinstvo iz Novog Bečeja sa 35:41 (Q1 – 10:13, Q2 – 9:4, Q3 – 11:13, Q4 – 5:11).