Nagetsi bez milosti

Nikola Jokić protiv Minesote januar 2023.godina slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver – Minesota 146:112 (Q1 – 49:19, Q2 – 30:29, Q3 – 31:27, Q4 – 36:37).

Denver Nagetsi vratili su se na pobednički kolosek. Nakon ubedljivog poraza od Minesote pre dva dana, gde su bili lišeni pomoći gotovo cele prve petorke, noćas su se ponovo sastali sa istim protivnikom. Za razliku od prethodnog susreta u sastavu su bili Porter junior, Koldvel Poup i Nikola Jokić što se značajno i osetilo na parketu. Utakmica je rešena već posle prve četvrtine koju su domaći igrači dobili sa 49:19. Imali su Nagetsi tokom ove deonice strašnu seriju od 24:0. Do kraja utakmice su rutinski meč priveli kraju. Ekipa iz Kolorada je imala nekoliko raspoloženih igrača. Porter junior je bio najefikasniji sa 30 poena, Gordon je ubacio 24, Jokić 20, a Čančar i Koldvel Poup 12 odnosno jedan manje. Nikola Jokić je nastavio sa uobičajenom praksom trocifrenih učinaka. Ovoga puta za to mu je bilo dovoljno samo jedno poluvreme (19 poena, 10 skokova i 10 asistencija). Pored 20 poena, imao je i 12 skokova odnosno 16 uspešnih dodavanja. Na parketu je proveo svega 28 minuta, uz procenat uspešnosti od čak 80 odsto. Odigrao je tri meča u februaru i na sva tri je upisao tripl – dabl. Denver je prvi tim Zapada sa skorom 38/17. Imaju pet pobeda više i četiri poraza manje u odnosu na prvog pratioca iz Memfisa. Do kraja nedelje ih očekuju dva gostovanja. U petak se sastaju sa ekipom Orlanda, dok će dva kasnije snage odmeriti sa Šarlotom. Oba tima su na samom dnu Istočne konferencije.