Denver vratio brejk

Nikola Jokić u meču protiv Orlanda februar 2023.godina - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Majami – Denver 94:109 (Q1 – 24:24, Q2 – 24:29, Q3 – 20:29, Q4 – 26:27).

Košarkaši Denvera slavili su rano jutros na gostovanju u Majamiju i tako vratili brejk. Trenutno vode 2:1 u velikom finalu. Nikola Jokić bio je centralna figura susreta. Somborac je meč završio sa 32 poena, 21 skok i deset asistencija. Ispratio ga je i odlični Kanađanin Džamal Marej sa 34 poena, deset skokova i deset asistencija. Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri oba tima, ekipe su se smenjivale u vođstvu, bez osetnije prednosti. Nagetsi su u trećoj deonici zaigrali na očekivanom nivou, vodili su tokom svih 12 minuta igre, a u jednom momentu imali su maksimalnu prednost od +19 poena (63:82). U finalnoj četvrtini ekipa iz Kolorada je rutinski meč privela kraju. U poraženom sastavu izdvojili su se Batler sa 28 i Adebajo sa 22 poena. Naredni meč ova dva tima igra se u subotu, 10. juna.