Dalmatinac bolji od Zrenjanina, težak poraz Sombora

Rukometaši Dalmatinca iz Riđice nakon poraza u Dolovu, slavili su u meču drugog kola Druge lige Vojvodine nad ekipom Zrenjanina. Tokom prvog poluvremena viđena je izjednačena igra oba tima, ekipe su se smenjivale u vođstvu. i jedni i drugi su imali vođstvo od maksimalnih dva gola. Slična situacija je viđena i tokom većeg dela drugog dela. Riđičanci su sredinom drugog poluvremena mini serijom 4:0 došli do prednosti 25:23. Novom serijom 5:1 u samom finišu meča su poveli sa nedostižnih 35:28. Na kraju zaslužena pobeda ekipe iz Riđice. U pobedničkom timu najviše se istakao Strahinja Ležajić koji se 11 puta upisao u strelce. Pobedi je značajno doprineo i Mihajlo Kuprešanin sa sedam golova. Na drugoj strani gostima nije pomogao fantastični Dejan Čobanov koji je postigao polovinu golova svog tima. Ekipa Sombora pretrpela je težak poraz na gostovanju u Žablju. Utakmica je rešena već nakon prvih pola sata igre kada su domaći igrači stekli nedostižnih +19. U nastavku igre se potpuno raspala igra gostujućeg tima koji su na kraju primili čak 56 golova odsnosno skoro jedan gol po minutu. U poraženom sastavu najefikasniji je bio Veljko Pavlović sa pet golova. Na drugoj stani Nikola Bilić i Đorđe Petljanski su postigli 11 odnosno deset pogodaka. Narednog vikenda Dalmatinac gostuje ekipi Radničkog iz Jaše Tomića, dok će Sombor na domaćem parketu pokušati da popravi utisak protiv Crvene Zvezde iz Mokrina.

Izveštaji sa utakmica:

Dalmatinac – Zrenjanin (Proleter 2) 36:32 (18:17)

Sedmerci: 4/4 (Dalmatinac). 3/3 (Zrenjanin – Proleter 2).

Isključenja: 10 minuta (Dalmatinac). 10 minuta (Zrenjanin – Proleter 2).

Dalmatinac: Dragić, Vojvodić 2, Vučković 1, Vagić 2, Ležajić 11, Graovac 2, Garajski 3, Macura 2, Gardijan 2, Radmilović, Ćujić 1, Rikalo, Kuprešanin 7, Gajin 3.

Zrenjanin – Proleter 2: Karagić, Nagulić 1, Mišić, Davidovac, Kečkeš, Mrkšić 1, Petrović 1, Čobanov 16, Stojanović 4, Borjanović 2, Stojšin 7.

ŽSK 1955 – Sombor 56:22 (28:9)

Sedmerci: 2/3 (ŽAK 1955). / (Sombor).

Isključenja: 8 minuta (ŽSK 1955). 12 minuta (Sombor).

ŽSK 1955: I. Bilić, Zekonja 1, Marić 7, Marković 1, N. Bilić 11, Ačanski 7, Bosnić, Samardžić 4, Jovanović, Bursać 8, Marjanović, Gavrić, Trninić 3, Milovanović 1, Petljanski 10, Imbronjev 3.

Sombor: Stokuća, Kelić 1, V. Pavlović 5, Narančić, Koril 1, Gajin, Zorić 1, Vezmar 2, Mjazga 3, Plećaš, Radosavljević 2, S. Pavlović 4, L. Aćić, S. Aćić 3.