Remi u gradskom derbiju

U gradskom derbiju Treće rukometne lige Sever ekipe Sombora i Grafičara iz Bezdana podelili su prve prolećne bodove. Lider prvensta je do sredine prvog dela ima aktivan rezultat. Gosti su prvi put poveli u 17. minutu golom Veljka Čabrile. Samo sedam minuta kasnije bilo je i +5 za Grafičar, međutim do odlaska na odmor „somborci“ su prednost smanjili na pristojnih tri gola zaostatka, pre svega zahvaljujući Strahinji Aćiću koji je u tim momentima bio najprisebniji pojedinac domaće ekipe. U nastavku susreta igralo se „gol za gol“, a domaća ekipe je do prvog izjednačenja stigla u 44. minutu susreta. „Bezdanci“ su uzvratili serijom 4:1, za novo vođstvo od tri gola razlike. Sombor je u poslednje tri minuta ušao sa dva gola zaostatka, međutim, uspeli su golovima Radosavljevića i Kovača da stignu do izjednačenja i time i do prvog prolećnog boda. U domaćoj ekipi su se istakli Neškovski sa 9 pogodaka, te Radosavljević i Kokrehelj sa po šest, dok su u gostujućoj ekipi najviše golova dali Veljko Čabrilo (9), te Miljan Katić (6). Narednog vikenda igra se još jedan gradski derbi. Ekipa Sombor putuje u Kljajićevo, dok će Grafičar da ugosti ekipu Obilića. Tabela

Sombor – Grafičar 34:34 (15:18)

Sedmerci: 2/4 (Sombor). 5/5 (Grafičar).

Sombor: Jelić, Kovač 4, Vorkapić, Neškovski 9, Jakob 2, Manojlović 1, Blagojević, Šuša, Mijatović, Sladek, Radosavljević 6, Kokrehelj 6, Stričević, Radaković 1, Aćić 5.

Grafičar: Polovina, Kiš 1, Dragojević, Veljko Čabrilo 9, Varga, Katić 6, Šipoš 2, Feješ 3, Odri 1, Milićević, Ćupurdija 4, Galić, Vojin Čabrilo 2, Doboš 5.

U ostalim mečevima postignuti su sledeći rezultati:

Graničar – Obilić 35:28 (15:12)

Graničar: Stokuća, Despot, Pupovac 1, Trstenjak 3 Mastilović 1, Despot 17, Drča 8, Božić 5, Milić.

Rusin – Kljajićevo 31:26 (15:11)

Kljajićevo: Dragaš 8, Vila, Dević 8, Bjeloš 2, Radošević 2, Jelača 3, Mrkonjić 3, Simić.

Nastavljena su takmičenja u u okviru Druge rukometne lige Srbije – grupa Sever. Somborelektro je slavio u Crepaji sa 28:33, dok je Dalmatinac, na svom terenu, nadigrao Naftagas 28:19. Somborci u narednom kolu u okružnom derbiju dočekuju ekipu PIK Prigrevice, dok će Dalmatinac na megdan Budućnosti iz Alibunara. Tabela..

Crepaja – Somborelektro 28:33 (12:13)

Somborelektro: Maksimović, Kolarić 9, Ivančević 13, Gajin, Pejinović 1, Jović, S. Miskin, Ž. Miskin 3, Jokić 4, Oros, Kuprešanin, Kuzeljević 3, Rnjak, Gardijan, Svilar, Vojvodić.

Dalmatinac – Naftagas 28:19 (12:5)

Dalmatinac: Vojvodić 1, Olujić 1, Vučković 4, Stojanović 1, Ležajić 3, Šveljo 1, Komazec 2, Graovac 12, Milanko 3, Šuša, Macura, Končalović, Zec.

Iznenađe vikenda je svakako pobeda Ravangrada u Feketiću protiv domaćeg Jadrana. Somborke su slavile sa 29:31, zahvaljujući triju Lazić – Beljanski – Vezmar koje su ukupno postigle 24 gola. Somborke narednog vikenda gostuju u Adi, drugoplasiranoj ekipi prvenstva, Halas Jožefu. Tabela..

Jadran – Ravangrad 29:31

Ravangrad: Benjak 3, Orlić 3, V. Dokmanov, Lukić, Beljanski 8, Lazić 10, Sadiković, Lončar 1, N. Dokmanov, Vezmar 6, Basta.