Četiri odličja za Bezdance

Prvog dana takmičenja na Međunarodnoj regati u Bratislavi veslane su trke u disciplinama na 1.000 metara. Naši takmičari osvojili su četiri medalje: jedno srebro i tri bronzane. Bezdanac Nikolas Andrić u paru sa Igorom Subotićem osvojio je bronzanu medalju. Njih dvojica su svoju trku izveslali za 3 minuta i 22,480 sekundi. Isto odličje osvojili i naši najmlađi takmičari Mihajlo Dadić i Stevan Stojanovu konkurenciji dečaka (kadeti). Finalnu trku izveslali su za 3 minuta i 30,960 sekundi. Najmlađa takmičarka u našoj ekipi Žofi Horvat, takmičenje u jednosedu na hiljadu metara završila je na sedmom mestu u vremenu 4 minuta i 22,720 sekundi. Preostale dve medalje na našu reprezentaciju osvojile su juniorke Dina Bacelj i Katalin Gere (srebro) i Dunja Stanojev (bronza). Dženifer Bošnjak u paru sa Janom Sarić u finalu je zauzela peto mesto. Drugog dana veslane su trke u disciplinama na 500 metara. Naši takmičari osvojili su tri medalje: zlato i dva srebra. Juniorski dvojac Dina Bacelj i Dunja Stanojev bile su zlatne pošto su finale izveslale za ubedljivih 1 minut i 54.760 sekundi. Prethodno je Dunja Stanojev osvojila srebrnu medalju u jednosedu. Posada muškog juniorskog četverca (Nikolas Andrić, Mihajlo Dadić, Luka Manjenčić, Veljko Vještica) na 500 metara osvojila je srebrnu medalju. Oni su u finalu su kroz cilj prošli za 1 minut i 30.920 sekundi, a prvo mesto izmaklo im je za 88 stotinki. Pobedila je posada Slovačke, dok je treće mesto pripalo Poljacima.  Naša ženska juniorska posada četverca na 500 metara (Dženifer Bošnjak, Eleonora Nađ, Vladana Pešić i Jana Sarić) u finalu su zauzele četvrto mesto. Isti rezultat u jednosedu je imala i Žofi Horvat. Medalja joj je izmakla za 88 stotinki. U kombinaciji sa Eleonorom Nađ, Horvatova je u dvosedu na 500 metara u finalu zauzela osmo mesto. Poslednjeg dana takmičenja u Bratislavi veslaće se trke u disciplinama na 200 metara. Od somborskih predstavnika nastupiće Mihajlo Dadić, Dženifer Bošnjak i Žofi Horvat.