Savladana prva prepreka, Rubljov sledeći

Filip Krajinović - slika preuzeta sa mouratoglou-open.com

Filip Krajinović plasirao se u drugu rundu Mastersa u Rimu. Somborac je u prvom kolu savladao Frensisa Tijafoa sa maksimalnim rezultatom. Oba seta su odlučena u taj – brekovima. U prvom setu viđena je velika borba. Srpski teniser je spašavao četiri brejk lopte. U odlučujućem gemu poveo je sa 3:0, potom i sa 5:2, međutim protivnik je izjednačio (5:5). U finišu „Fića“ koristi tek treću set loptu za vođstvo. Amerikanac drugi set počinje brejkom. Krajinović uzvraća u osmom gemu. Ubrzo sledi novi taj – brejk koji naš teniser dobija za konačnu pobedu. U narednoj rundi čeka ga osmi igrač sveta, ruski teniser Andrej Rubljov, koji je na startu bio slobodan. Do sada su se međusobno susretali četiri puta, obojica imaju po dve pobede. Njihov meč na programu je utorak, a nije nemoguće da budu prebačen i za sredu. Prenose iz Rima obezbeđuje Sport klub (SK).