Krajinović u trećem kolu

Filip Krajinović-slika preuzeta sa twiter naloga AO Australian Opena januar 2019.godine

Krajinović – Anduhar 3:1 (6:2, 5:7, 6:1, 6:4).

Filip Krajinović upisao je drugu pobedu na prvom ovogodišnjem gren slemu u Australiji. Nakon pobede u prvom kolu nad iskusnim Haseom, rano jutros pobedio je i Španca Anduhara sa 3:1 u setovima. Nakon početnog ispitivanja protivnika, naš teniser je vezao četiri vezana gema i tako prilično lako došao do prvog seta. U drugom setu je poveo sa 4:1, zatim je usledila serija brejkova i izjednačenje rezultata (5:5). Somborac je zatim ponovo izgubio svoj servis, što je Španac iskoristio i poravnao rezultat u setovima. To nije poremetilo treći reket Srbije, koji ekspresno dobija treći set uz gubitak samo jednog gema. Filip na startu odlučujućeg seta odmah pravi brejk, za koji se ispostavilo da će biti dovoljan, pošto su oba tenisera uspešno držala svoj servis do kraja meča. Krajinović u narednoj rundi čeka boljeg iz duela Roberto Karbales Buena (Španija)/Danil Medvedev (Rusija). Ovaj meč će na programu biti u subotu.