Katastrofalan poraz rukometašica

Rukometašice Ravangrada doživele su neviđenu blamažu u Temerinu. One su izgubile od domaće ekipe sa čak 71 golom razlike. Igračice Temerina su u svi segmentima nadigrale ekipu iz Sombora koja je nakon ovog poraza „pala“ na pretposlednje mesto sa 11 bodova. U narednom kolu u Somboru gostuje osmoplasirana Jabuka. Somborski trećeligaški derbi odigran je u Bezdanu gde je domaći Grafičar ugostio i pobedio Kljajićevo. Domaći su bili bolji tokom prvog poluvremena. Bezdanci su ovaj deo susreta rešili u svoju korist sa šest golova razlike. Gosti su u nastavku zaigrali angažovanije. Drama je viđena u poslednjih deset minuta. Gosti su 55. minutu uspeli da izjednače, međutim nisu imali snage za potpuni preokret. U drugom meču ovog kola Sivac je porazio Rusin sa 35:25, dok se meč između Sombora i Obilića igra u sredu, 04. maja od 20 časova. Sombor je treći sa 12 bodova, Grafičar četvrti sa dva boda manje, dok je Kljajićevo pretposlednje sa 6 bodova. U narednom kolu Grafičar gostuje u Ruskom Krsturu, dok će Kljajićevo ugostiti vodeći Borac iz Bačkog Gračaca. Ekipa Sombora će odmarati.