Rumljani bolji u derbiju začelja

Rukometaši Graničari poraženi su u derbiju začelja Druge lige Vojvodine od ekipe Rume. U prvom deli meča viđen je zanimljiv rukomet. Bilo je dosta uspona i padova sa obe strane. Domaćin je prvu osetniju prednost stekao u 10. minutu kada su poveli 8:5. Par minuta kasnije došli su i do šest golova viška. Ipak, gosti su u finišu prvih trideset minuta mini serijom 4:0 na odmor otišli sa minusom od svega dva gola. Nakon odmora igrači Rume su uzvratili istom serijom, te su vratili prednost od šest golova. To je ujedno bio i prelomni momenat utakmice pošto se gosti nakon toga nisu uspeli vratiti u meč. Najefikasniji igrači utakmice bili su Stefan Hadžić (Ruma) i Nikola Kojić (Graničar) sa po 12 postignutih golova. Ekipa iz Gakova je ostala jedno mesto iznad crte sa 13 bodova. U narednom kolu očekuje nas somborski derbi, Graničar će ugostiti Dalmatinac iz Riđice. U prvom delu sezonu njihov susret završen je bez pobednika.