Nastavljen pobednički niz Damjane Perenčević

Trkački vikend započeo je u Kameničkom parku gde je održano osmo izdanje “Novosadskog  krosa za dečiji osmeh”. Učešće na krosu uzelo je 300 trkača koji su trčali na distancama od četiri i deset kilometara. Pobednica trke na manjoj deonici bila je članica Atletsko – rekreativnog kluba “Somaraton” Damjana Perenčević koja je uspela da savlada valovitu trasu u Kameničkom parku i tako sezonu započne pobedom i tako nastavi seriju sjajnih rezulatata iz prošle godine. Distancu od četiri kilometra istrčala je i Damjanina mlađa sestra Katarina Perenčević, dok su dužu trasu od deset kilometara istrčali Zoran Nikolić, Miroslav Liščević i Jelena Stanimirović. U organizaciji trke učestvovao je i član ARK Somaraton – Milan Kovačić – Mumba. Dan kasnije, u nedelju u Pečuju (R. Mađarska) održano je 38. izdanje trke Pečuj – Harkanj u dužini od 25.6 kilometara. Izuzetno teška staza sa nekoliko stalnih i strmih uspona bila je pravi izazov za sve trkače, a posebno za članove somborskog kluba koji nemaju uslove za trening u strmim uslovima. No ni ta činjenica nije sprečila somaratonca Džejmsa Insa da istrči sjajnu trku  i pokaže svoju odličnu trenutnu formu. Džejms je trku završio na sjajnom 14. mestu od 300 takmičara, dok je Damir Marković trku završio na 21. mestu i petim mestom u svojoj starosnoj kategoriji. Veoma izazovnu stazu, dužu od polumaratonske distance, savladali su i Dejan Nikolić i Đorđe Munjas – navodi se na kraju klupskog Izveštaja.