Tijana Kabić bronzana na Prvenstvu Srbije

Najbolji atletičari Srbije proteklog vikenda nastupili su na Prvenstvu Srbije za seniore/ke i Prvenstvu Srbije u višebojima za mlađe juniore/ke u atletici u Kraljevu. Preko 200 takmičara takmičilo se u 41 disciplini na ovom eminentnom takmičenju. Tijana Kabić je na trci na 5.000 metara zauzela treće mesto i osvojila bronzanu medalju, iza Verice Đorđević iz AK Surčin i Izabele Mesaroš iz STU 25. maj iz Beograda. “Temperatura od 32 stepena i jako sunce izuzetno su teški uslovi za bilo koju dugoprugašku disciplinu. Srećna sam što sam uopšte istrčala trku, a presrećna zbog ostvarenog rezultata, jer je ovo moja prva državna medalja na ovoj disciplini. Ipak, želim da napomenem da je za mene ovo pre svega trening i provera trenutne forme u okviru priprema za Berlin maraton na kom trčim za nešto manje od dva meseca” – rekla je Tijana Kabić. Druga somborska brza dama Damjana Perenčević zabeležila je takođe uspešan nastup na trci na 1.500 metara, gde je u veoma jakoj konkurenciji izborila šesto mesto. Somaratonci su u subotu veče uspešno završili trke u Pančevu. Damir Milankov je istrčao maratonsku distancu (42 km), dok su Zoran Nikolić, Predrag Gagić i Nedeljko Katić istrčali polumaratonsku (21 km) trku.