Rezervisti prokockali pobedu

Denver – Golden Stejt 102:113 (Q1 – 29:30, Q2 – 31:21, Q3 – 24:37, Q4 – 18.25).

Ekipa iz San Franciska revanširala je Nagetsima za poraz od pre tri dana i tako prekinula njihovu pobedonosnu seriju. Nakon izjednačene prve čevtrtine u drugoj se igralo u serijama. Prvo je „Grumenje“ serijom 15:0 povelo sa 47:35. Voriorsi su uzvratili sa 9:0 čime su smanjili zaostatak na svega pola koša, da bi potom domaći završili prvi deo igre sa 8:0 i devet poena prednosti na poluvremenu. Kada je ekipa iz Kolorada u nastavku povela sa +14 činilo se da je nova pobeda na vidiku. Ipak, trener Denvera je povukao sa parketa prvu petorku, što su Stef Kari, Kuminga i Pul maksimalno iskoristiti i u poslednjih dvanaest minuta su ušli sa četiri poena viška. U 40. minutu nakon novih trojki Pula i Kuminge gosti odlaze na +9. Meloun vraća prvu postava koja vrlo brzo serijom 10:0 preokreće rezultat i Denver ponovo vodi sa 100:98. Ipak, u poslednjih 90 sekundi usledila se serija grešaka domaćih igrača, što gosti koristi i sa 13:0 završavaju utakmicu. Stef Kari je bio junak pobede svog tima. Ubacio je 34 poena, od čega pet trojki. Pul je bio odličan sa 21 poenom (četiri trojke), dok su Tomson i Kuminga meč završili sa po 18 koševa. U poraženom timu Nikola Jokić je za 32 minuta na parketu bio na korak trećeg uzastopnom tripl – dabla. Falilo mu je jedno dodavanje. Postigao je 23 poena, imao je 12 skokova i devet asistencija. Bio je ispod svog proseka. Iz daljine je šutirao 0/8, izgubio je pet lopti, procenat uspešnosti 43 odsto. Pored njega istakao se još Moris sa 19 poena. Denver je šesti tim Zapada sa skorom 40/27. Naredni meč igraju u nedelju protiv Toronta.