Krajinović bolji od Lajovića

Filip Krajinović - slika preuzeta sa zvaničnog twiter naloga ATP Tour-a

Filip Krajinović startovao je pobedom na ovogodišnjem mastersu u Indian Velsu. Voljom žreba u prvom kolu sastao se sa sunarodnikom Dušanom Lajovićem kojeg je porazio u tri seta. Tokom prvog seta viđena je izjednačena igra oba tenisera. Filip je imao dve brejk prilike u drugom i sedmog gemu koje nije realizovao, dok je Lajović imao dva propuštena vezana brejka tokom petog seta. Prvi set je odlučen u dvanaestom gemu. Filip je je uspeo da oduzme servis svom protivniku i tako povede u meču. Tokom drugog seta bolja igra Lajovića koji je oduzeo servis Krajinoviću u prvom i sedmom gemu, te je poveo sa 5:2. Filip je vratio jedan servis, što nije bilo dovoljno, pa je susret odlučio treći set. Somborac je bio mnogo bolji i odlučniji. Brzo je napravio dva brejka, poveo sa 5:0, te je nakon toga rutinski meč priveo kraju. U drugom kolu ga čeka Gael Monfis. Do sada su odigrali tri meča i sva tri je dobio francuski teniser. Njihov četvrti duel igraće se u subotu uveče. Svi mečeve iz Indijan Velsa mogu se pratiti putem kanala Sport kluba (SK).