Ravangrad poražen, Dalmatinac slavio

Rukometašice Ravangrada očekivanim porazom otvorili su prolećni deo šampionata Prve lige Vojvodine. Bolje od njih bile su gošće iz Debeljače. Domaće igračice su se držale samo u uvodnih 15-tak minuta. Nakon toga je trećeplasirani tim lige preuzeo „konce“ igre  svoje ruke i prilično lako meč priveo kraju. Najefikasnija domaća igračica bila je Milica Cvetković sa sedam pogodaka. Na drugoj strani Tanja Milićev je meč završila sa devet golova. Somborke su deveti tim lige sa sedam bodova. U narednom kolu gostuju u Rumi četvrtoplasiranom Slovenu. Ekipa Dalmatinca savladala je furoški Metalac. Bilo je neizvesno do 12. minuta. Samo par minuta kasnije bilo je +5 za Riđičance. Da nisu primili dva pogotka u poslednjem minuta prednost na poluvremenu bi bila i ubedljivija. Na startu drugog dela serijom 4:0 domaći dolaze do dvocifrene prednosti (24:14) koju su uspešno održali do samog kraja utakmice. Najbolji pojedinac susreta bio je domaći igrač Strahinja Ležajić sa 12 pogodaka. Na drugoj strani Marko Mandić je postigao osam golova. Ekipa iz Riđice je sa nova dva boda uspela da se popne na deseto mesto sa isto toliko bodova. Graničar iz Gakova je jedno mesto iznad njih sa bodom više. Gakovčani su na startu šampionata bili slobodni. Narednog vikenda Dalmatinac putuje u Alibunar na megdan ekipi Budućnosti, dok će u Gakovu gostovati lider prvenstva iz Nove Pazove.

Ravangrad – Spartak (Debeljača) 23:29 (8:16)

Sedmerci: 4/4 (Ravangrad). 4/6 (Spartak).

Isključenja: 10 minuta (Ravangrad). 10 minuta (Spartak).

Ravangrad: Ađepović 3, Vajsenburger, Demir, Trifunović 5, Bošnjak, Cvetković 7, Ćirić, Krstonošić 1, V. Dokmanov, Latas 2, Ćuić 4, Matić, Josipović 1, Gostimirović, Obradović, Radosavljević.

Spartak: Lazarevski, Hirti 1, Marinković 2, Gorčić 1, Ristić 1, Rakić 4, Milićev 9, Fekete 1, Sič, Pataki, Čučak 2, Slavković 3, Sopoki 2, Dimitrović 2, Verfski 1.

Dalmatinac – Metalac (Futog) 38:29 (20:14)

Sedmerci: 3/5 (Dalmatinac). 3/7 (Metalac).

Isključenja: 16 minuta (Dalmatinac). 18 minuta (Metalac).

Dalmatinac: Dragić, Marko Vojvodić 3, Jelić, Vučković 7, Vagić 1, Ležajić 12, Graovac 5, Komazec, Gajin 3, Miloš Vojvodić, S. Macura 5, Gardijan 2, Paić, A. Macura, Rikalo.

Metalac: Gugolj, Kokić 5, Fat 2, Radaković 2, Grdinić 1, Jovičić 2, Mandić 8, Korčok, Đokić, Devetak 6, Pantović 1, Popović, Bijelić 2.