Sivčani i Apatinci na začelju

Slika preuzeta sa zvaničnog instagram profila RK Sivac 69

Odigrano je kompletno šesto kolo rukometne Super B lige Srbije. Ekipa Sivca ugostila je beogradske Lavove. „Panteri“ su uspešno odolevali dvadesetak minuta, nakon toga gosti su preuzeli „konce igre“ u svoje ruke i na odmor odlaze sa dva gola prednosti. U nastavku susreta ekipa iz Beograda dodatno je pojačala ritam i već sredinom drugog dela stekla je najveću prednost (+6). Sivčani su u finišu meča uspeli samo da ublaže poraz. Ekipa Apatina gostovala je na Ubu. Domaćin je opravdao ulogu favorita i već nakon početnih desetak minuta vodio je sa 7:1. Prednost su sačuvali do odlaska na odmor. Apatinci su se konsolidovali nakon odmora i sredinom drugog dela prišli su na samo gol zaostatka, međutim više od toga nisu uspeli da urade. Lider prvenstva je rutinski meč priveo kraju. Nakon ovog kola Sivac 69 i Apatin zauzimaju poslednja dva mesta na tabeli. U narednom kolu Apatin dočekuje Vrbas, dok će Sivac 69 gostovati komšijama iz Crvenke. Oba meča se igraju u nedelju, 06. novembra od 17 odnosno 18 časova.

Izveštaji sa utakmica:

Sivac 69 – Lavovi 27:29 (12:14)

Sedmerci: 2/3 (Sivac 69). 7/8 (Lavovi).

Isključenja: 10 minuta (Sivac 69). 12 minuta (Lavovi).

Sivac 69: Kolarić 7, Beslać 10, Džabasan, M. Dubaić 2, Vemić 4,Tomić, Terzić, Boškov, Zeljko, A. Dubaić, Predojević, Popov, Čabai 4, Regojević, Vlaović.

Lavovi: Vasić, Kolaković, Avramović 1, Milinčić 1, Jovanović 5, Savić 2, Peković 4, Isaković, Jeličić, Stanković, Podraščić 11, Mraović, Petrović, Milićević 1, Dimitrijević 4.

Ub – Apatin 30:27 (17:11)

Sedmerci: 3/5 (Ub). 3/4 (Apatin).

Isključenja: 12 minuta (Ub). 6 minuta (Apatin).

Ub: Alavanja 4, Panovski 8, Radovanović 2, Radojičić, Petrović, N. Jovanović 4, Conić, Zeljić, Žarković 1, Đerić, Pantić 1, L. Jovanović 6, Pavlović 2, Anđelić, Stojanović 2, Bogunović.

Apatin: Gajin, Rudić 3, Horvat 1, Jokić, P. Mandić, Kuprešanin 1, Bogojević, Z. Mandić, Mačkić, Milojević 2, Peić Tukuljac 6, Oljača 5, Braun 8, Gardijan 1.