Nikola nastavlja sa MVP partijama

Denver - Memfis - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver – Memfis 118:122 (Q1 – 28:37, Q2 – 35:31, Q3 – 29:30, Q4 – 26:22).

Nikola Jokić odigrao je još jednu odličnu utakmicu za svoj tim. Srpski centar upisao je četvrti vezani tripl – dabl. Postigao je 26 poena, imao 11 skokova i jednu više asistenciju. Procenat uspešnosti iz igre bila je skoro 70 odsto. Nakon početnog ispitivanja snaga, gosti preuzimaju „konce“ u svoje ruke i sredinom prve deonice nakon dve vezane trojke dolaze do +7. U finišu prvih dvanaest minuta sa nove dve trojke odlaze na 28:37. Domaći su na startu drugog dela uspeli da se vrate serijom 8:0, međutim igrači Memfisa odbijaju nalet Nagetsa i za sve ga tri minuta odlaze na +12 (42:54). „Grumenje“ se ne predaje i na odmor odlaze sa minusom od pet poena. U istom ritmu nastavljaju i tokom treće četvrtine kada dolaze i do vođstva od 76:72. Nakon perioda izjednače igre, Grizlisi treći deo igre zatvaraju serijom 9:1 i vođstvom od 98:92. Kada su se početkom poslednjeg dela odlepili na 94:108 sve je bilo gotovo. Ekipa iz Kolorada je u poslednjem minutu sa dve trojke Gordona uspela da se približi na minus četiri, ali to je bilo sve. Najzaslužniji za pobedu Memfisa bio je Morant sa 38 poena. Na drugoj strani pored Jokića istakao se Barton sa 27 poena. Denver je šesti tim Zapada sa skorom 23/21. Sledi im dvomeč sa Detroitom. Prvi meč je na programu u ponedeljak kada su domaćini, dok će u sredu gostovati.