Jokić nedovoljan za pobedu

Denver – Dalas 117:124 (Q1 – (28:22, Q2 – 24:21, Q3 – 26:33, Q4 – 31:33, Pr. 8:15).

Košarkaši Denvera poraženi su rano jutros nakon velike borbe i proužetka od ekipe Dalas Maveriksa. Domaćin je bio bolji u prvom delu susretu. Dobili su prve dve deonice i na odmor otišli sa devet poena prednosti (52:43). Tokom većeg dela treće četvrtine održali su stečenu prednost, da bi u samoj završnici gosti prišli na svega koš zaostatka. Tokom poslednjih dvanaest minutu viđena je velika borba. Obe ekipe su se smenjivale u vođstvu. Dalas je imao +4 na 3.40 minuta do kraja. Jokić sa pet vezanih poena preokreće, da bi odmah potom i Kleber trojkom vratio vođstvo Dalasu (104:102). Somborac je poenima ispod koša poravnao rezultat. U samom finišu obe ekipe su mogle da reše meč u svoju korist. Imali su Nagetsi prednost 107:106 i poslednji napad. Marej je bio neprecizan, da bi Kleber sa novom trojkom Maveriksima doneo vođstvo od 109:107. Ipak, uz zvuk sirene Nikola Jokić pogađa šut iz daljine i donosi svom timu produžetak. U dodatnih pet minuta košarkaši Dalasa su bili prisebniji. U prvom polovini produžetka igralo se koš za koš, da bi ekipa iz Teksasa serijom 6:0 otišla na 120:114. Jokić je trojkom smanjio rezultat, međutim to je bilo sve što su „plavi“ u ovom susretu mogli da urade. Na kraju zaslužena pobeda Dalasa. Nikola Jokić bio je ponovo odličan. Postigao je 38 pogodaka i uhvatio 11 lopti pod košem. Marej je pridodao 21, a Haris 15 poena. Na drugoj strani Luka Dončić 38 koševa. Falio mu je jedan skok do tripl-dabla (13 asistencija i 9 skokova). Pored njega Fini – Smit i Ričardson po 14 koševa, dok je Boban Marjanović za 16 minuta ubacio 12 poena. Imao je i tri skoka. „Grumenje“ nakon osam mečeva ima skor od tri pobede i pet poraza. Naredni meč igraju u subotu, 9. januara protiv Filadelfije.