Jokić na pola gasa, nova povreda u redovima Nagetsa

Nikola Jokić u duelu sa Nurkićem Denver - Portland januar 2022. godina - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Košarkaši Denvera bez većih problema savladali su rano jutros ekipu Portlanda sa 140:108 (Q1 – 41:28, Q2 – 31:27, Q3 – 29:25, Q4 – 39:28). Utakmica je prelomljena već tokom prve deonice kada su domaćin odlepili na +15. Do kraja meča uspešno su sačuvali i uvećali razliku. Ipak, treba istaći da su gosti nastupili bez četvorice najboljih igrača zbog povreda i korone. Nikola Jokić za svega 28 minuta na parketu postigao je 20 poena. Uz to imao je osam skokova i jednu asistenciju manje. Pored njega još pet igrača je bilo dvocifreno. Barton je utakmicu završio kao nejefikasniji sa 21 poenom, uprkos povredi u trećoj četvrtini. Džef Grin je ubacio 19, Kampaco 18, Hajland 17, a Znaji 16. U poraženom timu Meklemor je susret završio sa 18 ubačenih poena. Naredni meč Nagetsi igraju u subotu, 16. Januara protiv Los Anđeles Lejkersa. Trenuto su šesti tim Zapada.