Pobeda za kraj godine

Košarkaši Džokera pobedom su završili više nego uspešnu jesenju sezonu. Džokerovci su u poslednjem meču ove godine ubedljivo savladali ekipu Slovena. Gosti su se dobro držali sve do same završnice prve četvrtine. Domaćin je serijom 7:1 završio prvih deset minuta vođstvom (25:19). Meč je prelomljen u uvodnim minuta drugog dela kada Somborci otišli na +22 (43:21). Tokom drugog poluvremena nastavili su da „cepaju“ mrežicu ekipe iz Rume, te su pred ulazak u poslednju četvrtinu imali velikih 84:47. Susret su rutinski priveli kraju. U domaćem sastavu svi igrači su imali više nego solidnu minutažu. Najefikasniji su bili Ognjen Vukas i Mihailo Krtolina sa po 19 poena. Dvocifreni su još bili iskusni Atanasov (11 poena) i talentovani 17-godišnji Jagoš Becić sa 13 koševa. Na drugoj strani Uroš Stupar je bio najbolji pojedinac susreta sa 21 poenom. Nakon 11 odigranih kola Džoker zauzima prvo mesto sa skorom 10/1. U stopu ih prati kulski Hajduk sa pobedom manje i porazom više. Prvenstvo se nastavlja tokom februara naredne godine. Somborski tim prolećni deo šampionata otvara gostovanjem u Futogu.

Džoker – Sloven 102:71 (Q1 – 25:19, Q2 – 27:10, Q3 – 32:18, Q4 – 18:24).

Džoker: Krstić 9, Igrutinović 2, Bocka 5, Brbaklić 7, Ilić 8, Vukas 19, Krstanović 9, Bečić 13, Atanasov 11, Mirović 2, Irić, Krtolina 19.

Sloven: Jovičić 11, U. Stupar 21, Stajšić 15, M. Stupar, Matić, Simin 10, Ćorković, Božić, Setenčić, Brkić 12, Vidaković 2, Komazec.