Rukometašice ispustile sigurnu pobedu

Rukometašice Ravangrada remizirale su u 11. kolu Prve lige Vojvodine sa ekipom Mladosti iz Srpske Crnje. Somborke su bolje otvorile meč i brzo stekle dva gola viška. Gošće uzvraćaju i u osmom minutu stiže izjednačenje. Nije se dugo čekalo na dogovor. Domaće igračice predvođene iskusnom Slobodankom Bandobranski (koja postiže vezana četiri gola) ponovo vode (9:6). Stečenu prednost su uspešno sačuvale do odlaska na odmor (22:18). Čitavo drugo poluvreme domaće su vodile (tri do pet) razlike. Tada dolazi do preokreta. U 57. minutu Ravangrad ostaje sa igračom manje (Mačkić). Gošće iz Srpske Crnje koriste prednost i za nepun minut preko Tamara Ćosić smanjuju prednost (37:35). U finišu meča Jovana Kulić svojim šestim pogotkom na meču dodatno smanjuje prednost domaćina na gol zaostatka, da bi nedugo potom Nataša Rothpflug donela svom timu izjednačenje. Na kraju remi i podela bodova. Najefikasnija igračica meča bila je po običaju Slobodanka Bandobranski sa 11 pogodaka. Dva manje je postigla Bojana Mitrović. Isti skor na drugoj strani imala je Tamara Ćosić. Ravangrad je ovom podelom bodova završio jesenji deo prvenstva na osmom mestu sa sedam bodova. Somborke su zabeležile tri pobede, remi i šest poraza. Treba istaći i da somborski tim ima meč manje, pošto je susret protiv Temerina odložen. Prvenstvo se nastavlja krajem februara kada u Somboru gostuje trećeplasirani Spartak iz Debeljače.

Ravangrad – Mladost (Srpska Crnja) 37:37 (22:18)

Sedmerci: 1/1 (Ravangrad). 2 /3 (Mladost).

Isključenja: 12 minuta (Ravangrad). 2 minuta (Mladost).

Ravangrad: Basta, Benjak, Demir, Jurić, Mitrović 9, Trifunović 4, Cvetković 2, Ćirić, Krstonošić, N. Dokmanov, Latas 4, Mačkić 6, Lovre 1, Bandobranski 11.

Mladost: Šuštum, Ćaćić, 4 B. Ćosić 7, T. Ćosić 9, Zečević, Grmić, Rothpflug 5, Arsin 2, Kulić 6, Brborić, Petrić 4.