Kordun slavio, Žak i Radnički poraženi

Somborski predstavnici ovog vikenda u Područnoj ligi doživeli su dva poraza i ostvarili jednu pobedu. U derbiju kola Žak je minimalno poražen od Radničkog 1918 iz Ratkova. Jedini pogodak na meču viđen je u 83. minutu, a strelac pobedonosnog pogotka za goste bio je Vladimir Prelić. Fenjeraš lige je u derbiju kola dočekao Vojvodinu iz Tovariševa. Gosti su pitanje pobednika rešili već nakon prvih 45 minuta meča. Poveli su već u 3. minutu golom Milovanova. Mreže su mirovala sve do 35. minuta kada je dosuđen kazneni udarac koji je Tančić sigurno realizovao. Isti igrač je šest minuta kasnije svojim drugim pogotkom presudio domaćinu, koji je dva minuta pre isteka regularnog dela smanjio pogotkom Slavena Lakića sa „kreča“. Kordun je slavio nad Poletom iz Karvukova. U prvom delu mreže su mirovale. U nastavku susreta viđena su dva gola. Radivoje Stanković je u 61. minutu doveo domaćina u vođstvo, da bi deset minuta pre kraja susreta rezervista Bogdan Vila postavio konačan rezultat susreta. Lider prvenstva rutinski je savladao Borac 46. Vlajić je doveo domaćina u vođstvo u finišu prvog dela. U drugom delu pobedu ekipi iz Prigrevice obezbedili su Krstić i Makar. Narednog vikenda Kordun gostuje u Ruskom Krsturu, Žak ide u Crvenku, a Radnički putuje u Gložan.

Izveštaji sa utakmica:

Radnički – Vojvodina (T) 1:3 (0:3)

Strelci: Lakić (Radnički). Tančić 2, Milovanov (Vojvodina T).

Žuti kartoni: /

Radnički: Tolić (Tadijan), Vukadinović, Đenić (Mikać), V. Lukić, Lujić (Radulović), Petković, M. Lukić (Varga), Piplica (Zorica), Janoši, Josić, Lakić.

Vojvodina (T): Bugarski, Ramić, Nikolić, Turi, V. Jovanov, Milovanov, D. Ranisavljev (M. Jovanov), Tančić, Milićević (M. Ranisavljev), Lj. Jovanov, Nenadić (Bašić).

Lipar – Crvenka 1:0 (0:0)

Strelci: Lalić (Lipar).

Žuti kartoni: Mijić, Lalić (Lipar). Šakić, Bešić, J. Subotić (Crvenka).

Crveni kartoni: Novakov (Lipar). Marko Kerekeš (Crvenka).

Lipar: Zrakić, Mijić, Basarić, Marčetić, Avdalović, Kovač (Tutić), Lalić (Bukvić), Šegan, Novakov, Nestorović (Živko), Pejić (Popović).

Crvenka: Gostović, J. Subotić, Miloš Kerekeš, Bešić (Trifunović), Šakić, M. Subotić, Marko Kerekeš, Bošković, Babić, Šumar (Božičić), Bakić.

Žak – Radnički 1918 – 0:1 (0:0)

Strelci: Prelić (Radnički 1918).

Žuti kartoni: Dabić, Tevanović, Ninković, Hoscieslavski (Žak). Stojanović, Kardinal).

Žak: Kozlina, Šimunov, Dabić, Vidović, Tevanović, Banić, Paunović, Hoscieslavski, Ninković, Lučić, Kovačević (Opačić).

Radnički 1918: A. Đokić, Aleksić, Petković, Kršić (Glamočanin), Stojanović (Milunović), V. Đokić, Prelić, Kardinal, Badivuk (Crnjanski), Dakić (Kocić), Gugleta (Milojević).

Budućnost (M) – Borac (BG) 3:0 (1:0)

Strelci: Radičić, Antonić, Bošnjak (Budućnost M).

Žuti kartoni: L. Kopanja (Budućnost M). Pokrajac, Vojnović (Borac BG).

Crveni kartoni: Ćuk (Borac BG).

Budućnost (M): Lugonja, Prošić, U. Kopanja (Bošnjak), Radičić, L. Kopanja, Antonić, Gajdobranski, Kućenič, Jurčević (Zorić), Gojić (Zirojević), Meseldžija (Kovačević).

Borac (BG): Marković, Mijatović, Čuturilo, Vojnović, Zelić, Ivanić, A. Pokrajac, Ćuk, Stokić (Knežević), B. Pokrajac, Obradović.

Bratstvo 2019 – Borac 46 – 3:0 (1:0)

Strelci: Vlajić, Krstić, Makar (Bratstvo 2019).

Žuti kartoni: D. Balango, Jovanović (Borac 46).

Bratstvo 2019: Ićitović, Perović (Bukumirović), Čvokić, Stojšić, Vuković, Konjović, Makar, Štrbac, Vejnović, Krstić, Vlajić.

Borac 46: Krstić, Lakatoš (Glamočanin), D. Balango (P. Kozomora), M. Kozomora, Vjetrović, Soldat, S. Balango, Gajić (Vukojević), Jandrić, Jovanović, Stanišić.

Naša Zvezda – Rusin 1:4 (0:1)

Strelci: P. Vladisav (Naša Zvezda). Sušić 2, Kulić, F. Vujović (Rusin).

Žuti kartoni: Vukosav, grnja, Tucić (Naša Zvezda). Černok, Branković (Rusin).

Crveni kartoni: M. Vladisav).

Naša Zvezda: Đurković, Šoven (Čubrilo), Babić, M. Vladisav, Vukosav (Mrkonjić), Inđić, P. Vladisav, Grnja, Tucić, Pisarev, Valentik (Lukić).

Rusin: Kronić, Černok, Kočiš, Lančužanin (Branković), V. Vujović, Pavlović, F. Vujović, Marković, Kulić, Sušić, Sajanković.

Kordun – Polet 2:0 (0:0)

Strelci: Stanković, Vila (Kordun)

Žuti kartoni: Marko Čekeliš, Stanković, Pavlović, Macanović (Kordun).

Kordun: Zorić, Pavlović, Bečanović, Češnovar, Macanović, Marko Čekeliš, Anitić (Vila), Stanković (Gradinac), Ilić, Radusin (Prodanović), Nenadić.

Polet: Ivanović, Milunović, S. Stanković, A. Stošić, N. Stanković (Bogadanović), Ognjenović (Stojković), Milenković, Stanisavljević, M. Stošić (Irić), Nikić, Jovčić.

Budućnost (P) – Budućnost (G) 0:0

Strelci: /

Žuti kartoni: Popov, Gajdobranski, Marić (Budućnost P). Popović, Jovanov, Papić, Dokić (Budućnost G).

Crveni kartoni: Vračević (Budućnost P).

Budućnost (P): Abadžić, Radaković, Vulić (Popov), Nikolić, Jelić, Živić, Gajdobranski, Ralević (Marić), Dujaković, Tegeltija (Vračević), Kovačević.

Budućnost (G): Dukić, Bučik, Ljubičić, Papić, Dokić, Popović, Damjanović, Jovanov (Jakuš), Carić (Zahorec), Đokić, Stanković (Čampar).

Tabela: Bratstvo 2019 – 30, Radnički 1918 – 24, Rusin 18, Žak 17, Polet 17, Naša Zvezda 16, Borac (BG) 16, Budućnost (M) 15, Kordun 14, Budućnost (P) 14, Borac 46 – 13, Budućnost (G) 13, Lipar 10, Crvenka 9, Vojvodina (T) 6, Radnički 0.

Parovi narednog (11) kola: Budućnost (G) – Radnički, Polet – Budućnost (P), Rusin – Kordun, Borac 46 – Naša Zvezda, Borac (BG) – Bratstvo 2019, Radnički 1918 – Budućnost (M), Crvenka – Žak, Vojvodina (T) – Lipar. Utakmice počinju u 14 časova.