Dve pobede i poraz

Somborski predstavnici u Područnoj fudbalskoj ligi ostvarili su proteklog vikenda dve pobede i jedan poraz. Bukovčani su dočekali goste iz Mladenova. Utakmica puna uzbuđenja, gde je glavni sudija Dejan Nađ iz Ruskog Krstura ima puno posla. Pokazao je osam žutih i dva crvena kartona, oba domaćim igračima. Omladinac je poveo u 66. minutu iz kaznenog udarca. Samo četiri minuta kasnije prvo je Dragan Delija zaradio drugu opomenu (isključenje), a potom je i Miloš Mijić zaradio direktan crveni karton zbog kako se navodi u izveštaju nesportskog ponašanja prema pomoćnom sudiji. Višak od dva igrača na terenu gosti kažnjavaju posle svega tri minuta i izjednačuju golom Bošnjaka. Pobedu domaćinu obezbedio je Nemanja Sazdanić u nadoknadi vremena. Kordun je minimalno slavio protiv Radničkog 1918 iz Ratkova. Pobedu i važna tri boda obezbedio je Marko Čekeliš u 71. minutu susreta. Žak je ponovo pretrpeo „katastrofu“ na domaćem terenu. Poraženi su četvrti put kao domaćini. Nakon poraza od Tvrđave, Borca 46 i Poleta, bodove sa „Igrališta kraj pruge“ su odneli i gosti iz Tovariševa.

Omladinac – Budućnost (M) 2:1 (0:0)

Strelci: Nemanja Mijić, Sazdanić (Omladinac B). Bošnjak (Budućnost M).

Žuti kartoni: Milošević, Nikola Mijić, Sazdanić, Miloš Mijić (Omladinac B). Bojanić, Antonić, Kajtes, Kovačević (Budućnost M).

Crveni kartoni: Delija, Miloš Mijić (Omaldinac B).

Omladinac: Milošević, Nikola Mijić, Subotić, Filipović, Sazdanić, Miloš Mijić, Krstić (Sekulić), Grgić, Nemanja Mijić, Jajić (Nenad), Delija.

Budućnost (M): Bojanić, Prošić, Kopanja (Kovačević), Radičić, Antonić, Jurčević, Balango, Bošnjak (Predojević), Velimir, Mišković (Kajtes).

Kordun – Radnički 1918 – 1:0 (0:0)

Strelci: Čekeliš (Kordun).

Žuti kartoni: Jovović (Kordun). Lazarević, Miloš Kesić, Kuveljić, RAdojčić, Mirko Kesić (Radnički 1918).

Kordun: Curnović, Dejan Šaula, Grujin, Cimeša, Popović, Češnovar, Čekeliš, Bogunović, Grba (Miščević), Jovović, Medaković.

Radnički 1918: Kuzmanović, Lazarević, Petković, Miloš Kesić, Milunović, Novović (Santrač), Kuveljić, Kardinal (Milojević), Petković, Radojčić (Crnjanski), Mirko Kesić.

Žak – Vojvodina 1:6 (0:1)

Strelci: Trivunović (Žak). Stanojev, Bojanić, Vučić, Ranisavić, Dmitrović, Vujanić (Vojvodina).

Žuti kartoni: Đurišić (Žak). Mustafović (Vojvodina).

Žak: Đenić, Gagić, Češner, Momčilović (Vidaković) (D. Trivunović), Gagicki, Đurišić, Lekaj, Bačić, B. Trivunović, Vulin (Carić), Bošković.

Vojvodina: V. Bugarski, Nikolić, Ramić, Mustafović, D. Ranisavljev, M. Ranisavljev, Stanojev (Dmitrović), Vulić (L. Bugarski), Vučić (Subić), Vujanović, Bojanić.

U ostalim susretima kola postignuti su sledeći rezultati: Rusin – Slavija 2:1, Maglić – BSK 4:2, Tvrđava – Hercegovac 0:1, Kulpin – Polet 0:2, Borac 46 – Budućnost (P) 4:1.

Tabela: Borac 46 – 18, Hercegovac 18, Vojvodina 16, Polet 13, Budućnost (M) 12, Kordun 12, Slavija 11, Rusin 11, Radnički 1918 – 11, Tvrđava 9, Budućnost (P) 8, BSK 8, Maglić 7, Omladinac 4, Kulpin 3, Žak 0.

Parovi narednog (osmog) kola: Budućnost (P) – Budućnost (M), Polet – Borac 46, Hercegovac – Kulpin, Vojvodina – Tvrđava, BSK – Žak, Slavija – Maglić, Radnički 1918 – Rusin, Omladinac – Kordun.